| Mezin_Ani-Mari_1996 a întrebat:

Am 21 de ani si sunt insarcinata in 12 saptamani. Imi poate spune cineva cand se poate afla sexul copilului si cand ar trebui sa miste? Multumesc

5 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Începând de la 4 luni de sarcina, atât aflarea sexului copilului cât și simțirea mișcărilor lui.

| HazelEyes77 a răspuns:

La prima sarcina am simtit miscarile copilului pe la 15 saptamani. Se simteau slab ca aripile unor fluturasi in stomac. Acum depinde si de constitutia fizica a mamei. Eu fiind slaba le am simtit devreme. La a doua sarcina cam pe la 13 saptamani. Si sexul copilului il afli pe la 4-5 luni daca copilul e asezat intr o pozitie favorabila. Sarcina usoara si bebe sanatos, draga mea!

| AliGab a răspuns:

Eu am simtit miscarile copilului la 17 sapt si 1 zi, asta se simte de la persoana la persoana si de constitutia mamei. Eu sunt miniona si slabuta, asa ca am simtit miscarile ceva mai devreme decat alte persoane/prietene. Sexul copilului se poate afla tot pe atunci dar exista posibilitatea unei erori. Eu am preferat sa il aflu la ecografia morfofetala din trim 2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam pe la 16 - 18 săptămâni.
Dar ce contează sexul... îl vei iubi și dacă va fi băiat și dacă va fi fată și dacă va fi sănătos sau nu.

| justmemari a răspuns:

Buna ziua. Aceste informații ți le oferă medicul ginecolog.