| AncaAlinaPopa1234 a întrebat:

Am lăsat bebelusul la o prietena o noapte..cand am mers să-l iau se stramba rau la mine? Oare de ce? A simtit lipsa?

Răspuns Câştigător
| Nelly101 a răspuns:

Bebelusii comunica prin gesturi si mimica, e posibil sa nu se fi odihnit bine, pentru ca mediul era diferit fata de cum il cunoaste el. Daca doarme cu tine e prea posibil sa iti fi simtit lipsa. Uneori cand apare necesitatea de a lasa copilul in grija altuia apar frustrarile de tip vinovatie si regret ca trebuie sa il lasi dar uneori este necesar. Frustarile de acest tip nu te fac o mama rea sau iresponsabila. Bebe va uita si va puteti bucura incontinuare de relatia mama - copil. Sper sa te ajute.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O fi facut pe el.

| sierra1 a răspuns:

ți-ai lăsat bebelușul peste noapte la altcineva și el s-a strâmbat la tine? Ehe, daca-ar putea vorbi...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se strâmbă ca să îți exprime nobile și alese sentimente.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da... suspecta treaba.

Ii trece intr-o zi.

| Liviu a răspuns:

Asta e felul la bebe sa iti spuna ca i-ai lipsit si sa nu il mai lasi la o prietena laughing uff, auzi si tu ' se stramba' apropo, cati ani are? 2 3 4 ani? ca sa intelegem daca te-a injurat, sau doar i-ai lipsit.

| AncaAlinaPopa1234 explică (pentru Liviu):

Daca ar avea anii aceia, clar ar fi putut vorbi si văzându l cum se stramba, puteam afla mai usor prin comunicare ce si cum..doar se stramba, oare ce varsta să fii avut? Clar e mititel si inca nu putem comunica pana nu ajunge la momentul când se vorbește. gandeste logic happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine se strîmbă la tine prietena? Normal nu ia convenit sa-i lasi copil pe cap are ea alte treburi importante.

| AncaAlinaPopa1234 explică (pentru anonim_4396):

Citeste cu atentie inainte sa adaugi un comentariu si referirea este strict la bebelusi, ti aduc la cunostinta, bebelușii se stramba, strâng pumnii, plâng ca si un adult. Diferenta dintre ei si adulți e ca nu pot vorbi...se vede ca nu stii ce inseamna sa ai un copil happy..mai documentează te

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AncaAlinaPopa1234):

Era o glumă ce sari asa?

| AncaAlinaPopa1234 explică (pentru CristiDinBucuresti):

In acest subiect nu cred ca isi avea rost asa comentariu happy