| Mamaluieric a întrebat:

Buna, am un baietel de 3 ani, stiti vreo solutie sa l fac sa i placa baita mai mult? Nu plange dar nici nu e favorita lui

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îi dai o jucărie cu care se poate juca în apă.

| Mosotti a răspuns:

Ii faci baie si gata, nu prea conteaza ca ii place mai mult sau mai putin, acolo trebuie, trebuie sa ne spalam, nu e ca ne place sau nu. Trebuie sa se obisnuiasca asa.

| iulia0514 a răspuns:

Pune-i jucăriile preferate în cada sau lasă-l să-le ia cu el la dus lasă-l sa se joace în apă cu apa, dimineața pune-l să se spele pe față și mânuțe pe dințișori, trebuie să îi arăți cum faci tu de obicei ei copiază tot ce văd, al meu are 2 ani și când se trezește merge la baie sa se spele pe mâini și față la fel și înainte de masă!

| Mamaluieric explică (pentru iulia0514):

Mulțumesc pentru răspuns, am incercat dar multe jucarii de al lui nu pot intra in baie, si el le-ar lua pe toate daca ar putea happy O prietena mi-a recomandat niste sapunuri de la Biotennatural care sunt intr-un saculet crosetat in forma de animalute, cica unele sunt bune si pentru mine desi mi se par cam scumpute. O parere?

| iulia0514 a răspuns (pentru Mamaluieric):

Bună! Eu folosesc doar produse din gama Mustela pentru bebe! Nu cred că săpunul e o idee buna pentru că se topește și având forma de animal o sa aibă tendința să-l bage în gura mai degrabă îi cumperi jucării speciale pentru baie și alea le folosești doar când îi faci baie nu i le dai în rest sa se joace cu ele!

| Mamaluieric explică (pentru Mamaluieric):

De atunci si pana acum am inceput sa folosc jucariile crosetate, recomand cu mare incredere! Cam scumput 20 de lei dar da rezultate atat pe piele cat si in joaca la baie

| ZappyTv69 a răspuns:

Buna! Poti incerca să asociezi baita cu o activitate care îi place lui, poti folosi diverse produse pentru spuma, jucării, buretei, creme si produse atractive! Îi poti explica de ce este asa importantăhappy