| Andry01 a întrebat:

Cazul e urmatorul : copil de 14 ani cu parinti fara locuinta proprietate personala. Cica nu pot face CI la copil din cauza asta. Si nici nu e valabila solutia cu luat in spatiu de nu stiu cine, s-ar parea ca trebuie ca parintii sa fie proprietari. O fi adevarat? Ce face copil in cazul asta? Ramane fara C.I? Multumesc.

2 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Nu, nu ramane fara C.I trebuie luat in spatiu.Asta se poate face de catre PROPRIETAR. ORicare proprietar, el nici nu trebuie sa locuiasca acolo, trebuie doar sa fie luat in spatiu, o sa aiba aceias adresa in buletin ca proprietarul, nici un drept in plus.Deci eu te pot lua pe tine in spatiu daca am o casa, o sa ai o adresa pe buletin, o sa ai orice. Daca stati in chirie rugati-l pe chiriasi sa va faca acolo o procura ceva sa luati in spatiu copilu, sau oriunde pe la rude ceva.

| boooooooooomoooo a răspuns:

E fata? daca da la produs nu are nevoie de c i, se castiga mai bine, zic eu, nu e nevoie sa ma asculti