| Madalina2918 a întrebat:

Bună, știți cam când este normal sa învețe și sa recunoască cifrele într-o imagine un copil? Al meu are 3 ani și 9 luni și nu este deloc interesat sa le învețe. Le poate pronunța cu voce tare, nu în ordine, amestecate.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare copil este diferit, atat cu dorinta de invatare cat si coeficientul de inteligenta.

Finutul nostru a inceput sa numere si sa invete alfabetul la 2 ani jumate. Socant dar adevarat, desii fratoriul lui mai mare de 4.5 ani, nici acum nu stie sa numere si nici nu este interesat sa citeasca, asa cum face cel mic.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Normal este la școală.

| Brizbriz a răspuns:

Al dracu' copil, vrea sa fie copil si nu geniu

BAAAAAA, AL DRACU, DA' CUM ISI PERMITE?!?
DA' PANA CAND?!?

raspunsul e clasa 1, adica vreo 7 ani

| seth2016 a răspuns:

O sa le invete la gradinita si la clasa pregatitoare.

La varsta asta copiii sunt interesati sa se joace si invata multe lucruri prin joc.

Poti sa te joci cu el si sa faceti prajituri cifre din nisip. Invata-l un cantec cu cifre. Pune-l sa faca blocuri din cuburi cu mai multe etaje.