| Olivia2255 a întrebat:

Buna sunt foarte speriata, fata mea are 11 luni si a picat din pat pe spate,m-am speriat ingeozitoe de rau, si ea a fost foarte speriata
A plans vreo 7 sau 8 minute si dupa s-a linistit,nu a avut nimic
Dupa a venit ora de somn si s-a culcat,s-a trezit normal,se comporta normal
Dar sunt mama si imi e frica caa picat pe spate
Acum nu are nimic, e vioaie se joaca

5 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Te poți duce la medicul de familie să o inspecteze mai bine. Și data viitoare fii mai atentă, pune-i niste perne sa nu mai ai parte de incident.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Deci este mama, fata ta de 11 luni a avut un mic accident si tu nu te-ai gandit sa te duci la doctor pentru investigatii, ci sa scrii pe TPU? Vai de capul meu, mi-e mila de saracul copil... si continui sa fiu de parere ca nu orice proasta trebuie lasata sa se inmulteasca...

| Olivia2255 explică (pentru CiupercuțulCrăcănat):

Am scris asta dupa 20 minute dupa ce a fata mea a picat, normal ca pun perne pe jos si ma asigur, iar dupa 30 de minyte deja m-am dus cu ea la spital si nu avea nimic, asa ca nu mai vorbi fara sa stii!
Cred ca in viata fiecarui parinte copilul s-a lovit sau a picar, asa ca ar fi cazul sa taci fiindca stiu sa am grija de copilul meu!

| DoctorulManhattan a răspuns:

Nu ai precizat înălțimea de la care a picat. Coloana vertebrală este destul de fragilă iar loviturile pot fi foarte periculoase. Totusi, copiii mici, bebelușii, au oasele si scheletul mai elastic până pe la vârsta de 2 ani. Totul depinde deci de înălțimea de la care a căzut. Ar fi putut ramane leziuni care sa iese la iveală mai tarziu. Ar fi bine sa vizitati un doctor chiar dacă totul pare normal. Baftawinking

| DistrugBuci a răspuns:

Cobori in jos e pleonasm agramat-0. Numai poetii cu licenta poetica pot sa faca asta. Gen Meai Eminemscu. GG