| margelatu a întrebat:

Am un baietel de 3 anisori si toata clasa e plina de masinute sau alte chestii mici. Cum as putea sale depozitez in asa fel incat, sa le poata strange el repede si sa aiba si acces la fel de repede la ele. E important acest lucru pentru a-l invata disciplina si a-i oferi libertatea de a alege cu ce se joaca.

2 răspunsuri:
| Andra9pk a răspuns:

Eu tin minte ca sora mea cand era mica avea 3 saci mari cu jucarii, pe categorii.
1 : plusuri
2 : papusele, hainute, accesorii
3: masinute, figurine, piese lego etc.(diverse)
Ea stia cu ce voia sa se joace, cauta in sacul respectiv apoi cand termina le punea la loc.
Stiu ca o atentiona mama daca punea papusile in sacul de plusuri de exp.
Si s-a invatat sa fie organizata. Nu imprastia pe jos jucariile cu care nu avea de gand sa se joace.

| NumeSiPrenume220415 a răspuns:

Eu am luat de la Jumbo cutii pentru depozitare, in ele ii pun jucariile fetitei, cand se plictiseste de o jucarie merge singura si isi ia alta(momentan este prea mica pentru a le pune si inapoi)