| Simonica93 a întrebat:

De câteva zile ne tot gândim cu prietenul meu să facem un copil. Şi după 1 an de implant l-am dat în sfârşit jos. O trecut 1 săpt. si tot o decurs normal, mi-a venit ciclu. După ce s-a terminat am inceput sa incercăm să facem un bebe... Dar în loc să se intâmple ceva, adică un semn ca sunt insărcinată, NIMIC. sunt sigură pentru că mi-a venit din nou ciclu. Nu ştiu îmi este frică să nu pot avea copii... din cauza mea sau din cauza implantului. Mai sunt fete in situația mea? Aveți un sfat? Mulțumesc din avans.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa stii ca pe acest site unde sunt mai mult copii o sa gasesti numai sfaturi perfecte. Mergi, impreuna cu sotul, la medicul de familie sa-ti dea trimitere la medic specialist. In cel mai rau caz incearca pe un forum online cu sfaturi medicale: https://www.google.ro/#q=sfaturi+medicale++online&*

| Simonica93 explică (pentru Salontanul):

Mulțumesc pentru site este foarte util nu numai pentru ce am acum dar si pentru oricare intrebare medicală.

| Salontanul a răspuns (pentru Simonica93):

Multumesc si eu!

9 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Simona, eu am copii si pot sa iti spun sigur ca nu e de asteptat sa ramai asa de repede. Sigur, se mai intampla, dar de regula dureaza mai mult. Dupa sase luni de relatii sexuale regulate ar fi timpul sa te duci la doctor, dar eu cred ca pana atunci ramai insacinata.

| Simonica93 explică (pentru minrest):

Bună! Mulțumesc pentru comentariu. Atunci trebuie doar să am răbdare si o să vină copilul singurel. Nu credeam că este aşa greu, când vezi pe alții care din prima au copil îi şi mai greu! O zi frumoasă

| minrest a răspuns (pentru Simonica93):

Fetita am avut-o dupa patru luni, sincer sa fiu nu mi s-a parut chiar asa un chin sa fac sex. Dar, sigur, daca te vezi insarcinata nu mai ai emotii. Sarut mana.

| ania a răspuns:

Mai bine căsătoriți-vă prima dată, familia e binecuvântată de Dumnezeu.

| Betty12345678 a răspuns:

Buna draga Simonica.Parca atunci cand iti doresti un copilas nu ti se intampla sa ramai insarcitata, in schimb cad nu il vrei e invers.Sunt multe femei in situatia ta.Cel mai indicat este sa ceri sfatul unui medic specialist.O zi buna!

| Simonica93 explică (pentru Betty12345678):

Bună si ție Betty! Ai dreptate, am regasit acelaşi argument pe mai multe sit-uri dar parcă din cauza asta mă si gândesc atâta, nu stiu cum sa fac ca să nu mă mai preocup pentru că inconstientul meu tot o să stie ca vreau un copil deci nu am nicio soluție. O seara frumoasă!

| helpop a răspuns:

Durează mai mult de "câteva zile".