|

Buna TPU! Numele meu este Albert si am 12 ani. Parintii mei au plecat in strainatate sa munceasca iar pe mine m-au lasat in grija unei matusi. Azi dimineata am dat pe jos un pahar cu lapte iar matusa mea m-a batut la fundul gol cu un prelungitor iar la talpile goale cu o lingura de lemn dupa care m-a pus sa stau in genunchii goi pe mazare congelata cu mainile ridicate in sus timp de o ora iar in final m-a dus in dus unde m-a spalat cu apa rece si fierbinte iar pentru ca tipam mi-a spalat gura cu sapun. Daca doar pentru ca am dat pe jos un pahar cu lapte mi-a facut asta, la o nota mai mica sa zicem ce o sa imi faca? Imi este tare frica de ea. Ce sa fac?

4 Raportează Evaluează
4 răspunsuri:
| a răspuns:

Aberatii de copil fara creier, care-i singur acasa si inventeaza minciuni!

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Vb cu părinți cu profesoara la scoala ca te pot ajuta

| a răspuns:

Suna-ti parinti! Inainte sa apelezi la profesori/pshihologi/politie ar trebui ca parintii tai sa iti spuna ce parere au.Si daca observi ca nu ii intereseaza anunta politia daca ti-e rusine de alti oameni.Ai grija sa nu afle matusa! Fugi de acasa la un prieten daca nu mai suporti si incearca sa spui catorva prieteni in caz ca se va intampla ceva acestia sa te poata ajuta.
In cel mai bun caz muta-te cu parintii tai.

| a răspuns:

Vorbeste cu un adult /pe cineva care il cunosti sau suna la protectia copilului