| AlbertNăstase13 a întrebat:

Numele meu este Albert si am 13 ani. Atat dimineata cand ma trezesc cat si noaptea inainte de culcare si chiar si pe timpul zilei mama mea ma pune sa beau lapte cu multa untura iar daca refuz ma pedepseste aspru. Ma bate. Ce sa fac? Este dezgustator si imi vine sa vomit!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ar face asta?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Acceseaza un doctor psihiatru. Ai nevoie de un consult si sa-ti spuna daca esti normal la cap. Ba ai 12 ani, ba 13. Ba parintii sunt in strainatate si stai la o matuse, ba te bat. Sau stii ce? Fa-le o reclamatie la primarie, la protectia copilului. Scapa si ei de tine ca te vor institutionaliza si scapi si tu de ei ca vad ca nu-ti place!

| gratargratar a răspuns:

Spune-i ca laptele in exces nu este sanatos pentru ca contine grasimi saturate care cauzeaza vasoconstrictie si boli de inima, Daca crede ca ai nevoie de calciu, iti poate da suplimente alimentare. Sa se intereseze la un medic si, daca crede ca ai deficit de ceva, sa-ti faca analizele. Nu mai tratati dupa ureche.

| AlbertNăstase13 explică (pentru gratargratar):

Pai ea imi punea untura in lapte deci problema este untura. Cu asta ce fac?

| Salontanul a răspuns (pentru gratargratar):

Stai relax! Individul fabuleaza din lipsa de activitate. Citeste-i intrebarile!

| aXy99 a răspuns (pentru gratargratar):

E sanatos, stai linistit, problema e UNTURA, nu laptele laughing

| Stropdeploaie a răspuns:

Http://www.telefonulcopilului.ro/

Acceseaza site ul asta si suna neaparat la acel numar scurt.
Chiar iti recomand! Cu toata increderea!
Succes!

| Salontanul a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Aiureala! Individul fabuleaza! Citeste ce intrebari a pus si ai sa vezi!

| AlbertNăstase13 explică:

Bine! Recunosc! Mint! Sa imi fie rusine! In loc sa imi vad de scoala imi pierd timpul spunand ca sunt abuzat ca sa cersesc mila oamenilor! Parintii mei au aflat de acest lucru si chiar ca mi-am luat o bataie iar acum sunt pedepsit dar o merit!

| Hammurabi8227 a răspuns:

Ea isi doreste sa aiba un copil sanatos si perfect. Spune-i sa nu exagereze cu asta si sa nu sa se mai enerveze foarte tare cand refuzi sa bei laptele. Si tu, sincer cred ca ar trebui sa incerci sa il bei, nu te pune sa bei de trei ori pe ora nu? Doar seara si dimineata, tot ce e sanatos are un gust rau laughing