|

Buna TPU! Numele meu este Cristina si am 12 ani. Pe sora mea o cheama Iuliana si are 11 ani. Pe noi parintii nu prea ne bat. Mai mult suntem pedepsite fiind puse sa mancam ceea ce uram adica untura. Nu stiu daca ati mancat vreodata. Este dezgustator! Ceva mai oribil nu exista! Grasime! Scarbos! Procedeaza bine parintii nostri?

11 Raportează Evaluează
11 răspunsuri:
| a răspuns:

Foarte bine.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Da.

| a răspuns:

Nu stiu cat de bine procedeaza parintii tairolling on the floor
fiecare isi creste copiii cum crede de cuviinta, insa...
Ingeniosi!
Sa stii ca pe vremuri untura aia era apreciata de oameni, nu prea aveau ce manca, asa ca abia asteptau sa o intinda pe un codru de paine sau nitica mamaligarolling on the floor
Puteti aplica psihologia inversalaughing
sa le spuneti ca va place, apoi vor trebui sa gaseasca ceva noulaughing
spuneti si voi ca nu va place gemul de cireserolling on the floor
sa va dea de-ala...va strambati cand mancati, vociferati, dar, clar intra mai bine decat untura big grin

| a răspuns:

Buna. Pana la urma fiecare cu ce ii place. Eu cand eram aproximativ de varsta ta, nu aveam mancare in casa, si stateam in unele zile fara mancare, sau doar cu un colt de paine ce se ivea. Cand ne daruia cineva de pomana si se nimerea si untura, era sarbatoare pentru noi. O mancam cu usturoi. Dupa ce m-am casatorit si m-a salvat sotul meu din saracia aceea, apreciez fiecare mancare, ca oricand se poate ramane fara mancare. Pana la urma pedeapsa chiar nu e rea. Atat iti spun: accepta si asta, si mananca, cu paine, cand parintii o sa vada ca nu mai comentati pedepsei, o sa se schimbe. Si untura nu e rea, adica doctorul mi-a recomandat grasime de porc pentru incheieturile oaselor. Si chiar m-a ajutat. Am crescut in saracie, si am ajuns sa apreciez sa mananc ce alti copii ca si tine nu va place sa mancati, pentru ca aveti prea multe optiuni de unde sa alegeti. Sa ai o seara frumoasa.

| a răspuns:

Cine dă la copii untură, să se facă ca porcul şi să se îmbolnăvească de diferite boli? Nu e bine că părinţii tăi vă pun să faceţi ceva ce nu vă place! Ăştia nu-s părinţi! Ai 12 ani, deja ar trebui să te impui, că nu 5 ani.Procedează extrem de prostesc! Ceva de genu s-a întâmplat şi la mine în şcoală, când o fată a fugit, că nu m-ai suporta toate astea.

| a răspuns (pentru EA7):

Ohooooooo, la 12 ani sa se impuna? Pai daca eu incercam la 12 ani sa ma impun parintilor, 2 palme scria pe chipul meu. De la 18 ani am putut sa ma impun, pana atunci, gura mica, ca pana la 18 ani grija lor ori centru de plasament unde e mult mai rau.

| a răspuns (pentru AishwaryaAishu):

Pe bune? Tu chiar credeai că părinţii tăi te vor da la plasament? Ei au zis doar aşa ca să-i asculţi.

Nu, ei nu mi-au spus nimic niciodata despre asta. Dar eu am datdoar exemplu. Adica, e mai bine cu parinti si cu pedepse de genul asta, fata de copiii din plasament care nu au pedepse de genul asta, dar nici iubire parinteasca.

| a răspuns (pentru AishwaryaAishu):

Tu ai fi de acord să mănânci untură?

Vezi ca am lasat si un raspuns exact pentru intrebarea pusa de persoana, citeste.

| a răspuns:

Aparent pare a fi grețoasă untura sau unsoare de porc cum se mai spune. Încercați să o combinați cu ceva care să îi dea un gust mai plăcut. Gen pâine unsă cu unsoare și roșie cu sare, ceapa crudă sau castraveți. Uff ce poftă mi s-a făcut.