| Loveisintheaire a întrebat:

Buna ziua. Sunt disperata nu stiu ce sa mai fac, fetita mea a facut colici de trei zile ..prima noapte a avut vreo 5 6 ore incontinuu.A doua Zi i-am cumparat picaturi si parca isi mai revenise, aseara la 1 a inceput iar si pana acum tot mai are, plange incontinuu. I-am dat si ceai BELVIT DIGER ..NU stiu ce sa mai fac, stiti vreun truc ceva? Are 1 saptamana si o zi.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa o duci la medic degeaba i dai tu ce crezi ca i ar face ei bine, medicul o consultă si stie exact ce i se va potrivi.

| Floridori a răspuns:

"Trucul" se numeste Bonnisan.
Se administreaza in felul urmator:

0-1 luna : 5-10 picaturi de 3 ori/zi;
1-6 luni : 10-20 picaturi de 3 ori/zi;
6-12 luni : o lingurita de 3 ori/zi.

Medicamentul este natural si nu are contraindicatii.

Numai bine!

| romeo78 a răspuns:

În primul rând întrerupe alimentația copilului la piept.
Mergeți și faceți analiza laptelui matern. E posibil ca să fie toxic și să nu îl tolereze.
Iar, referitor la tratament, cred că există și medici pediatri online, cereți ajutorul unui astfel de medic.
Dar, repet, întrerupeți alăptarea, până vedeți dacă mai are colici după ce nu o mai alăptați.
Sănătate și fără panică!

| Rihanna20B a răspuns:

Nu sunt doctor dar cred că mai bine te duci la pediatru cu copilul.