| Loveisintheaire a întrebat:

Buna ziua tuturor. Am nascut PE data de 12 si ieri am venit acasa. Alimentez bebelusul cu lapte praf. Intrebarea mea este urmatoarea este normal ac bebe dintr-o sticluta de 90 de ml sa bea aproape jumate la o hranire? Scz categoría dar am nevoie de raspunsuri urgente.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un bebeluș mănâncă, suge atât cât are nevoie. Numai oamenii mari mănâncă prea puțin sau peste măsură.

| mastadont a răspuns:

Este normal. Bebele va mânca, în prima lună de viață, aproximativ 60 de mililitri. Treptat va trebui să crești cantitatea pentru că va crește și va avea nevoie de mai multă hrană.

| UnDiavol a răspuns:

Îi era foame happy
eu mor după bebeluși dacă ai văd îi mușc happy
Mai ales picioarele lor alea micii acolo se rupe filmul happy

| JojelJelosu a răspuns:

Nu, e stircat. Trebuia sa bea si sticla.