| sabindamian a întrebat:

Cand aveam 7 ani aveam un set de constructie cu piese metalice (nu mai stiu marca), din care puteai construi tot ce iti trecea prin cap. Avea chiar si motorase cu baterii pentru a face lucruri automatizate, si nu avea un model anume pe care trebuia sa il faci, cum sunt majoritatea seturilor de constructie de la Lego de acum. Tot caut de ceva timp dar nu pot sa gasesc nici macar ceva similar. Majoritatea au un model sau prea putine piese. Poate a mai avut cineva dintre voi un tip similar de set si ma poate ajuta cu informatii?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Au trecutacele vremuri.
Acum copii de 7 ani se joaca pe telefon, rareori pe lego.
Iar cand termina liceul nu stiu sa stranga un surub sau sa coase un nasture... tongue

| Gaftoneanu_Mircea_1957 a răspuns:

S-au scos din uz. Fabrica s-a demolat.Angajatii sunt someri, sau au terminat de mult si cu somajul...