| anonim_4396 a întrebat:

Care este semnificația numelui Frulifer?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Inceputul unei noi vieti

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

De unde ști?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista nici o semnificatie a acestui cuvant "frulifer".
Poate vrei sa spui "fructifer"

Nici macar DEX-ul limbii romane, nu-l gaseste.
https://dexonline.ro/definitie/Frulifer

| brokxy a răspuns:

Nu exista, esti batut in cap

| Osneros a răspuns:

Numele "Frulifer" semnifica un tata dislexic.

| gabicoo a răspuns (pentru Osneros):

Sau un tâmpit de la primărie aflat în stare de ebrietate.
Timp de 25 de ani am avut o vecină, pe scară, căreia toată lumea îi spunea tanti Anastasia. Fiind fără rude în momentul decesului său noi vecinii ne-am ocupat de înmormântarea dumneaei. Cu acea ocazie am aflat cum se numea in acte: Anestezia!

| AlexandruM22 a răspuns:

Este un nume foarte ciudat pentru Romania. Eu toate numele le caut pe https://www.semnificatia-numelui.net/ unde au 4000 de interpretari ale semnificatiei numelui. Nu este.
L-am cautat si pe google, dar nu pare a fi un nume. Cel mai probabil nu este un nume.
Tot ce poti sa gasesti despre el este etimologia, anume ca vine din FRUCTIFEROUS (care inseamna fruct in dictionarele foarte vechi).