| rocket a întrebat:

Cum sa imi ajut copilul sa scrie mai caligrafic?

Răspuns Câştigător
| Medema a răspuns:

Ultimul lucru pe care l-ai putea face este sa nu-l stresezi, asta mi-au facut mie ..cam toti membrii familiei si nu prea m-a ajutat laughing) Ceva perseverenta si dorinta dumneavoastra de a-l vedea scriind frumos, exprimata intr-un mod placut, incurajari si alte chestii!

9 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Il duci la scoala.

| vocea a răspuns:

Cu foarte multa rabdare o sa ii ia ceva exersezi cu el mereu succes

| NGheorghe a răspuns:

Exersand, exersand si iarasi exersand.

Imagineazati cam cat de "urat" va arata scrisul lui dupa un an daca zilnic va exersa vreo jumate de ora!

| Prezidentul a răspuns:

Poti sa il duci la un curs de caligrafie.

Răspuns utilizator avertizat
| rocket explică:

Eu i-am cumparat la al meu un roller Ubers Fiktion -> http://bit.ly/1APl4e1, un fel de stilou cu guma in capat, care sterge usor greselile de scriere. Dupa aceea, poti sa notezi imediat altceva acolo unde ai sters, spre deosebire de picul care nu mai lasa cerneala sa se imprime pe hartie. La ajutat mult pe Sebi!

| Forev3rAlone a răspuns:

Lucrul care i l-a recomandat profeosara mea de limba romana unui coleg care nu are un scris atat de caligrafic, a fost acela de as-i cumpara un caiet de limba romana si de a scrie cate o pagina cu fiecare litera a alfabetului.Ideea e sa nu se grabeasca, pentru ca daca o face grabit, risca sa scrie foarte urat doar ca sa termine happy

| Trandafirii a răspuns:

Buna, la fiecare cuvant sa nu se opreasca, asa va face literele egale, sau sa ii porti mana.

| LeZizu a răspuns:

Cred ca o sa te chnui degeaba ca dupa e o sa termina scoala, facultatea s-ar putea sa nu prea mai puna mana pe pix, stilou.
Toate lucurile pe care o sa le scrie o sa fie pe partea de PC, laptop, tableta, telefon.
Nici nu sti cum o sa evloueze scoala si s-ar putea sa nu mai trebuiasca sa se duca la scoala cu caiete.