| silviutudor7383 a întrebat:

Este adevărat ca nu e bine ca un bebeluș băiat sa sugă o suzetă de culoare roz? Mătușa mea tocmai ce-i dăduse nepoțelului meu o suzetă roz când unchiul meu (care stătea pe fotoliu în aceeași cameră cu noi) i-a zis imediat sa i-o dea ori pe cea albastră ori pe cea neagră. Mătușa mea a ieșit din camera, eu crezând ca unchiul meu a glumit, însă Mătușa s-a întors după câteva minute cu o suzetă albastră și i-a dat-o bebelușului. Deci, e greșit ca un bebeluș băiat sa suga o suzeta roz?

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este doar o superstitie, nu are importanta culoarea suzetei.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu e gresit!
Mai degraba e o frustare pentru cei apropiati bebelus.,, Cum baiatul meu sa poarte roz''?
In multe familii nevoaise hainele sunt purtate din generatie in generatie pana se rup netinand seama de culoare sau sex.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Unchiul dvs. e un dobitoc.

| RAY a răspuns (pentru supadeceapa):

Trebuie pus punct după dvs?

| supadeceapa a răspuns (pentru RAY):

Da.

| Zuzu1991 a răspuns:

Asa e, e interzis sa fie roz-roz, trebuie sa fie roz-bon-bon cu picatele in roz-marin

ai o superstitie si mai... roz?!? asta e deja roz... RAUUUUU!

| romeo78 a răspuns:

Lumea s-a întors cu fundul în sus și își dau ifose de mari talente!
E o culoare, Dumnezeule mare!
Acel bebeluș habar nu are pe ce planetă este, habar nu are ce sex are, habar nu are de culori, dar vai nu e voie cu culoarea roz!
Să îi spui unchiului tău, că pe vremea bunicilor lui erau multe lipsuri, de multe ori se folosea o batistă cu puțin zahăr în interior, se lega o ață ca să nu înghită și aia sugea copilul.
Sau suzete, biberoane, tetine, luai ce găseai, când găseai. Copii se îmbrăcau de la generație la generație și nu se mai ținea cont de culori.
Nu exista pampers, se foloseau scutece, de care găseai.
Bine că acum avem de toate și ne dăm aere de superioritate!

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru romeo78):

Mare dreptate ai respect Romeo78

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Doamne ferește nici nu știu ce sa mai zic ce importantă mai are roz galben roșu mov tot suzetă este pe bune chiar sa ajuns departe rău

| nonepasa a răspuns:

Unchiul tau e homofob sau pedofil, daca baiatului ii place roz lasa l sa aiba papusele. intrebare de 5 puncte : Cand va creste va fi gay?

| silviutudor7383 explică:

De asta mi-e frica :/

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru silviutudor7383):

Să sti ca m-a pus pe gânduri mult întrebarea ta și am sa fiu sincer cu tine este de speriată( nu glumesc deloc ) vorbesc la modul cel mai serios chiar nu-i bine comportamentul lor nici normal