| blairelovesmusic a întrebat:

Este un urmas mai usor de crescut decat un animal de companie? Care dintre ei este mai scump de crescut?

Răspuns Câştigător
| DonEduardo a răspuns:

Un animal de companie e mult mai usor.

| blairelovesmusic explică (pentru DonEduardo):

Din amandoua puncte sau?

31 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Nu asa se pune problema!
Nu compari mere cu pere,
Ambele,, categorii'' implica cheltuieli. Cheltuiele cu un caine se opreste la hrana si vizite la medic(vaccinuri, medicamente.)Si nu traiste mai mult de 20 de ani.
Un copil pe langa cele mentionate mai sus trebuie haine, intretinut de la gradinita pana cel putin la liceu.
La un moment dat copiii pleaca si animalul ramane (de obicei cand moare un animal, el este inlocuit)
Un copil iti poate iti poate fi sprijin la batranete!
Satisfactii pot fi de ambele parti.
Sunt familii care opteza pentru ambele variante!
Concluzia o tragi singur(a)

| johnnny123 a răspuns:

Tu glumesti? Sau chiar intrebi pe bune daca un copil este mai greu si mai scump de crescut decat un hamster?

| blairelovesmusic explică (pentru johnnny123):

Nu am mentionat nici un hamster. M-am referit la toate animalele in general. Exista oameni care au rechini ca animale de companie!

| johnnny123 a răspuns (pentru blairelovesmusic):

Asa... si vrei sa compari un copil cu un rechin, sau cum?

Intrebarea ramane la fel de absurda, indiferent despre ce animal de companie este vorba.

| blairelovesmusic explică (pentru johnnny123):

Las-o balta.

| johnnny123 a răspuns (pentru blairelovesmusic):

Judecand dupa reactiile tuturor la intrebarea asta, cred ca tu esti cea care trebuie sa o lase balta

| blairelovesmusic explică (pentru johnnny123):

Uno Reverse Card.

| johnnny123 a răspuns (pentru blairelovesmusic):

Ah, abia acum am inteles. Explicatia este ca ai mintea unui copil de 6 ani.

| blairelovesmusic explică (pentru johnnny123):

Vorbesti cu o oglinda.

| sierra1 a răspuns (pentru blairelovesmusic):

" Stezania explică:... Exista oameni care au rechini ca animale de companie!"

îhî, și merg impreună la cumpărături la mall

| blairelovesmusic explică (pentru sierra1):

Uno reverse card.

| sierra1 a răspuns (pentru blairelovesmusic):

Adică?

| Vântulalb a răspuns:

Tu compari un copil, propriul tau copil, cu un animal de companie?!?!

| blairelovesmusic explică (pentru Vântulalb):

Eu nu am copii. Oricum animalele nu sunt asa de toxice precum specia Homo-Sapiens.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O mai mare responsabilitate este să crești un copil decât un animal de companie.
Unui copil trebuie să-i faci educație, să-l instriuești pentru viață.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Animalul e mai ușor de crescut.

| blairelovesmusic explică:

M-am hotarat. Animal de companie. Y`all useless and toxic.

| LaraClarice a răspuns:

Cred ca sunt tot pe acolo, ca dificultate. Trebuie sa îl duci lunar la veterinar pentru deparazitarea externă, sau sa ii cumperi pipeta. Apoi odata la 3 luni pentru deparazintare interna.
Trebuie sa ia grija la alimentație, la obiectele din casa, sa nu le ronțăie sau sa mai înghită cine știe ce..sunt multe aspecte aici care fac sa para mai ușor de crescut un copil. Expemplu concret: pisicii nu ii poți spune ca nu e ok sa sara pe geam, pe când cu un copil te poți înțelege.
La fel, îngrijirea unui animal nu costa atat de mult precum a unui copil. Există părți bune și rele în ambele situații.
Și da, poți compara un animalul cu un copil. Nu e o crima. Dacă pentru tine a avea un animalut e mai important fata de a avea un copil, e un lucru pe cât de poate de bine. Cat timp nu faci vreun rau altora sau ție, esti liber sa alegi.

| KR0NSTADT a răspuns:

Felicitări! Tocmai ai postat cea mai imbecilă întrebare pe anul în curs.

| Vântulalb a răspuns (pentru KR0NSTADT):

Raspusul pe care mi-l da, intrece intrebarea.

| blairelovesmusic explică (pentru KR0NSTADT):

Raspunsul tau nu are sens. DELOC.

| KR0NSTADT a răspuns (pentru Vântulalb):

Întrece cu mult. Nu aș lăsa-o să îngrijească nici măcar un fir de pătrunjel.

| Simpatic a răspuns (pentru KR0NSTADT):

Word!

| al0o0o0 a răspuns:

Jokes on you

| blairelovesmusic explică (pentru al0o0o0):

Nope. Uno Reverse Card.

| al0o0o0 a răspuns (pentru blairelovesmusic):

Lollaughing

| blairelovesmusic explică (pentru al0o0o0):

Razi de tine si de destinul tau de cersetor. Bravo.

| al0o0o0 a răspuns (pentru blairelovesmusic):

Esti ok?

| Petre_Ilinca_1998 a răspuns:

Probabil nu esti adult. Un adult nu ar pune astfel de intrebari. Nu poti compara un copil cu un animal de companie!

| Raspundebine1 a răspuns:

Sunt destul de diferiti.
De unul trebuie sa ai grija sa nu fuga de acasa, sa ii dai de mancare, sa nu muste vecinii, sa il vaccinezi, si celalalt e un animal dragut si pufos care o sa iti fie mereu loial, recomand animal, e mai usor de crescut