| Hellobello a întrebat:

Femeile insarcinate in saptamana 29 daca stau pe spate, pot vedea forma copilului? De exemplu daca isi tin respiratia ( se sug de burta sa zic asa ) ar trebui sa se vada o umflatura? Adica s-ar vedea forma copilului?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Indiferent cat ti-ai suge burta, nu se vede forma copilului, pentru ca, copilul sta intr-o punga cu lichid, in burta femeii.
la 29 de saptamani (7 luni si 1 saptamana) se vede o burta mare si atat.
Forma copilului o vezi la ecograf!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Confunzi organismul uman cu o punga în vid

| sofisis a răspuns:

Nu exista asa ceva. Plus de asta, nu iti poti suge burta cand ai 28 sapt de sarcina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu il vezi nici la 9 luni inainte de termen. Ceea ce poti vedea insa, e atunci cand mai loveste cu manutele, cu piciorusele, sau cand se intoarce. N-o sa-i vezi forma manutei cand loveste, ca in desene, iti dai seama. Nu stiu cum sa explic in cuvinte. Noi am reusit sa si filmam de 2-3 ori cand s-a intamplat. big grin happy dad :X