| Yrem3119 a întrebat:

Hei. Pur si simplu nu gasesc raspuns la aceasta intrebare. Copilul meu are 2 anisori si de cateva luni nu vrea sa manance mai nimic. Doar iaurt cu biscuite, lapte cu cereale, mamaliguta cu smantana, branza si ou si inca cateva chestii. Ma chinui sa ii dau sa manance ciorba si alta mancare, stau 40-50 de minute sa manance jumate macar din cantitatea care cred eu ca ar fi necesar sa o manance. Deci nu vrea, intoarce capul, nu vrea nici macar sa guste, daca gusta da imediat afara. A slabit foarte mult, sunt foarte ingrijorata din cauza ei, daca eram in Romania mergeam imediat la dr dar suntem in alta tara si nu avem dr de familie... Credeti ca are o problema medicala sau e pur si simplu ca ma simte pe mine foarte stresata din cauza asta si ii transmit starea mea? Multumesc tuturor!

Răspuns Câştigător
| Petre_Ilinca_1998 a răspuns:

Vezi aici niste sfaturi utile https://suntmamica.com/ce-faci-cand-copilul-refuza-sa-manance/ Daca scuipa mancare - cel mai probabil, a decis sa te manipuleze, astfel incat sa-i oferi doar ceea ce ii place.

4 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Dăi ușiganie bătăiță cu furtunul de la mașina de spălat apoi cu cureaua.
Glumeam

mai bine il lasi sa se joace cand e ora mesei
si pe seara vine singur si mananca orice!

| Yrem3119 explică (pentru zilog):

Cand am citit prima parte am zis "cine o fi si psihopatul asta" laughing o sa incerc si varianta asta mersi :* adica varianta de jos la asta ma refeream laughing :*

| Yrem3119 explică:

Bai asta Sofi, sa nu vorbesc urat. Aici toata lumea vine cu fel de fel de intrebari, pentru ca nu stiu ce sa faca, ai venit tu miezul pamantului sa imi lasi mie comentariu, nu am ajuns mama din intamplare, sunt cu sotul meu de 7 ani si avem 3 copii pe care i-am dorit mai mult decat orice pe lumea asta si de care am grija ca ochii din cap si sunt pe primul loc in viata mea, nu ma cunosti si crede ma ca nu e cazul sa comentezi tu asa. Fetita stai in banca ta si du te controleaza te probabil ai niste lipsuri. Reportwinking

| Yrem3119 explică:

Habar nu ai tu cat de multe am avut de intampinat in astia 4 ani de cand am devenit mama. Un om isi alege in viata, ori doar cariera, ori se dedica familiei, ori din amandoua cate putin. Eu am ales sa fiu mama tanara, sa imi dau viata mea pentru copii mei, sa ma dedic familiei mele in totalitate. Esti cam frustratawinking