| Madutzza98 a întrebat:

Hei You, am 21 de săptămâni de sarcină și câteva zile, și azi am avut ecografia 3D, mi-a zis că am fetița, și că s-a dezvoltat foarte bine până acum. știți cumva daca cât de precise sunt aceste ecografe? Sunt șanse că doctorul sa nu fi văzut bine și să fie băiețel?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ecografia 3D este foarte precisa si in 99% din cazuri este adevarata.
Bineinteles ca exista un procent infim, de 1% cand se pot insela, asta incluzand si situatia in care copilul este hermafrodit (adica are ambele sexe).

| HazelEyes77 a răspuns:

Sunt sanse mici sa se fii inselat dar au existat cazuri in care bebelusul la nastere le-a facut o surpriza de proportii parintilor. Oricum la urmatorul ecograf vei stii 100 la% sexul fatului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De multe ori se intampla ca bebele sa stea ascuns si sa nu se vada bine. In momentul in care iti spune ca este baiat, atunci este 100% baiat. la fata, mai exista sanse sa nu se vada bine si sa fie baietel de fapt.

| christall a răspuns:

Felicitari! Sa-ti traiasca, sa fie sanatoasa!