| ecstasys a întrebat:

Heii TPU, imi puteti recomanda un siropel(picaturi) bun pentru colici? Am un bebel de 2 saptamani si deja ne luptam cu colicii, i-am dat Kebene pana acum insa nu prea isi face efectul… as dori ceva bun, care il poate scapa de crampe, durerile abdominale.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru colici, este foarte bun ceaiul de chimion si de anason!
Se prepara mai diluat (chiar si amestecat in laptele pe care-l mananca) si se administreaza la temperatura corpului.

Aceste "detalii" discuta cu cei care au experienta (mama care au mai multi copii, medicul de familie, etc.)!

Mai tarziu, problemele cu scaunul (diaree, constipatie) se vor putea ameliora cu mere razuite pe razator de sticla specific. Sa ai pregatita din timp un asemenea razuitor!

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă îi dai să sugă, fii atentă la ce mănânci tu, căci s-ar putea să îl deranjeze ceva.

| Brizbriz a răspuns:

Sincer, poate e un cliseu, dar, sa ai un bebe de varsta aia, sa fii macar putin ipohondra si sa mergi la medic pentru fiecare chestie care nu ti se pare ok, nu e deloc exagerat, nici macar putin

mai bine stresezi doctorul, decat sa ai un bebe care sufera, SERIOS MAI BINE

deci, MERGI LA DOCTOR, cat poti de repede

| Sophieka a răspuns:

Cauta pe Facebook grup de mamici si intreaba acolo mai bine.

| haileewatson a răspuns:

Ceva din mancarea pe care o mananci tu ajunge in laptele matern si il deranjeaza pe el la burta. Informeaza-te despre subiectul asta si scoate din alimentatia ta alimente inflamatorii sau picante.