| user1234554321 a întrebat:

I-am dat lapte praf la bebelus si astazi i l-am schimbat si i-am dat lapte de consum
a inceput sa planga si il doare burtica
ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| michelinebeaulieu a răspuns:

Laptele de consum ori nu-l suporta,ca-i produce felul acela de lapte tulburari, ori i-ai dat lapte de consum nediluat. entru bebelusi se foloseste o dilutie a laptelui de vaca, natur e prea concentrat pentru ei.Ca solutie,ceai de colici, comprese caldute pe burtica(nu fierbinti!) si nu in ultimul rand, medicul pediatru.