| anonim_4396 a întrebat:

Neata ☕! Ieri a fost pentru a nu stiu cata oara cand mi-am prins baiatul cu mana in pantaloni happy. In curand intra la pubertate deci e ceva normal, dar tot ma amuza asta. Voi cand v-ati dat seama ca, copiii vostrii se ocupa cu astel de lucruri "necurate"?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Te-a surprins mami intr-un moment intim și te-ai amuzat. Esti curios ce a gândit. happy
Mai bine reformulezi intrebarea.
Oricum, trebuie să corectezi textul, sterge un "i" de la "vostrii" si adaugă-l la "copii".

"Copiii vostri", nu sună mai bine?winking

27 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca nu esti mamica ci taman baiatul cu mana in chiloti, daca ti-ai trecut intrebarea sub anonimat, de rusine si ai disparut.

Draga baitel, nu este totusi normal sa te vada mama, parintii, colegii ori prietenii cu mainile in pantaloni, cum ti-o freci non stop.
Este normal cand faci asta o data la cateva zile, cand esti singur in baie, dar nu tot timpul, devenind o obsesie bolnaviocioasa, care iti poate aduce numai necazuri, daca stai cu mana in chiloti cand esti in spatiu public, la scoala sau altundeva afara.
Toti baietii cand intra la pubertate incep sa aiba erectii spontane si chiar ejaculari spontane, numite polutii nocturne.
De la anisorii astia, va trebuii sa inveti sa-ti speli ZILNIC cucul, cu apa calda si sapun, nu doar pe afara dar si prin faldurile/pliurile lui, ca sa elimini secretia si sperma care se usuca si miroase foarte urat, iar in timp daca nu o cureti, se formeaza o crusta de mizerie care poate irita si infecta cucul.
Ai mare grija cu obsesia asta, ca nu-i normal ce faci!

| darrio2007 a răspuns:

Daca ai sters intrebarea se pare ca tu esti cel care erai cu mana in pantaloni.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E normal la 5 ani.

Bula
| Bula a răspuns:

Eu nu l-am "prins".
Cand a inceput sa vorbeasca despre fete, ca ii plac, i-am explicat "bazele" de comportament, inclusiv cu masturbarea.
N-a avut niciodata problema sa fie "prins", fiindca a inteles explicatiile si indrumarile primite din timp.

| anonimg a răspuns:

Părinții vor fi judecați chiar de către copii lor pentru viciile pe care le vor dobândi, dacă părinții nu se ocupă în mod serios și continuu de educația lor.
Este mai bine pentru oameni să nu de-a naștere la copii decât să-i nască și să nu-i educe.

| mi25 a răspuns (pentru anonimg):

Ce educatie? Sa nu bage mana la cuc cand doarme? Cata prostie.

| anonimg a răspuns (pentru mi25):

Stăpânirea de sine ține de toate aspectele vieții. Poate că un om nu bea și nu fumează; dar dacă nu se abține de la alte vicii, va fi mai ușor pentru el să le accepte și pe celelalte dacă i s-ar oferi ocazia și posibilitatea.

| mi25 a răspuns:

In primul rand acestea nu sunt lucruri necurate. Dar depinde in ce situatii o face. Sa nu devina un obicei in public. Daca o face cand doarme, e ceva normal: au inceput visele erotice.

Răspuns utilizator avertizat
| iulia0514 a răspuns:

Cum adică lucruri necurate? Dar tu draga "mămică" nu discuți cu copilu tău? Tu ești primul lui profesor de la tine învață tu trebuie să îi explici să-l înveți ca doar îi ești mamă! Nu înțeleg ce anume te amuza în loc să-l iei frumușel la o parte și sa îi explici cum sta treaba tu razi!

Răspuns utilizator avertizat
| iulia0514 a răspuns (pentru Alex8080):

Pai cum sa stam de vorba cu copilu despre așa ceva? Mai bine îl lăsăm să afle singur când lasă gravidă vreo fata sau când vine fata la 14 ani gravida acasă sau pune întrebări de genul"pot rămâne însărcinată cu o periuță de dinți " pe forumuri! Niciodată nu e prea devreme pentru educația sexuala mai ales ca în ziua de azi copiii își încep viata sexuala tot mai devreme! Scuze greșelile de ortografie!

Răspuns utilizator avertizat
| iulia0514 a răspuns (pentru Alex8080):

Adevărul este ca ar trebui să fim mai deschiși la minte dar din păcate așai românul

| mi25 a răspuns (pentru iulia0514):

Ne autoflagelam degeaba. Dar asa ne place. Nu avem mandrie. Sunt popoare care se zic civilizate, dar a caror cetateni sunt mult mai lipsiti de cultura decat romanii.

| iulia0514 a răspuns (pentru mi25):

În anumite privințe am rămas cu aceleași concepți ca acum 100 de ani! Nu ma interesează alte popoare eu trăiesc în România nu ma interesează restul lumi dacă era asa spuneam "față de exemplu Anglia, Germania, Franța.etc. "

| mi25 a răspuns (pentru iulia0514):

Nu ai inteles nimic si de aceea nu o sa mai spun nimic. Fiecare intelege cat il duce capul.

| iulia0514 a răspuns (pentru mi25):

Dacă nu ma duce capu asta e!

| iulia0514 a răspuns (pentru mi25):

Dacă ai citi cu atenție ai înțelege și tu mai mult! Eu recunosc ca sunt proasta dar tu ai curajul sa recunoști?

| mi25 a răspuns (pentru iulia0514):

Daca tu sustii acest lucru, poate asa o fi. Eu nu am zis asa ceva.

| iulia0514 a răspuns (pentru mi25):

Nu-le pot ști pe toate din anumite puncte de vedere da sunt proasta! Dar încă știu sa citesc și am înțeles ce ai vrut tu sa spui în comentariu și la fel am înțeles și ca mai făcut proasta indirect!

| mi25 a răspuns (pentru iulia0514):

Nu eu te-am facut, ci parintii.

| iulia0514 a răspuns (pentru mi25):

Bună dimineața! Ai dreptate m-au făcut proasta din păcate există doar un singur geniu și acela ești tu!

| mi25 a răspuns (pentru iulia0514):

Multumesc de aprecieri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Troll

| HUAWEHUAWE a răspuns:

De ce-l prinzi? De ce trebuie sa il prinzi ca la leapsa?
el se fereste, tu eviti sa prinzi. daca facand astea 2 se intampla ii spui ca e nesimtit, esti parintele lui.
de la 7 ani pana la 100 e ceva normal, dar intereseaza-te si explica-i limitele de labă/comportare/educatie/cum si unde/cum se pastreaza intime toate sa nu fie ras de afirmatii etc si trebuie stie sa nu exagereze

| AnemonaMaxim a răspuns:

Este natural, băieții trebuie să îmblânzească dragonul înainte de a-l călări!