| KiszMy a întrebat:

Părinții care nu își pot educa copiii apelează la psihiatrie. De ce sunt atât de inconștienți?
A fi în voie nu este boală, ci starea naturală a ființei umane. Boala este starea artificială, educația realizată cu ajutorul psihiatrilor. Se obsearvă manifestări "obsesiv-compulsive" la persoanele tratate pentru "autism", întrucât educația acestora se face în maniera în care se face dresajul animalelor sălbatice. Menirea psihiatrilor este coruperea individului care este constant în voia lui, nealternativ, iar tratamentul psihiatric este agresiune din toate punctele de vedere.

1 răspuns:
| Helenaisdrug a răspuns:

Da, stiu, psihiatria e inutila, de ce sa dai bani cand poti sa ii bati pe gratis acasa?! Cu atat mai mult cum spune proverbul romanesc, bataia e sora cu raiul! Pace pe pamant!