| anonim_4396 a întrebat:

Salut am un frate mai mic si as vrea sa gasesc o aplicatie de desenat sunt foarte multe si cam acelasi principiu animale numere etc, dar nu am gasit care sa aiba cumva cand deseneaza sa nu poata sa treaca marginea sa deseneze perfect, daca stiti jocul my talking tom 2 in camera de dormit poti desena, cum merge acolo desenatu la fel o aplicatie, sper sa ma ajutati fratele meu imi tot cere

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Si eu aprob...in functie de cati ani are.
Sa iti strici ochii in ecrane inainte de 9-10 ani e crima curata dn partea parintilor inconstienti.
Sau sa le dai tableta-telefonul in mana sa scapi de ei, si sa scape de sub control.

Daca are macar 9 ani, atunci Windows 10 are integrat ceva simplu - Paint 3D.

Alte aplicatii pentru desenat, pentru cand va mai creste putin:
Krita
Autodesk SketchBook (necesita un cont, e gratuit)
MediBang Paint

| StrongHeart a răspuns:

Cum a zis si DirtyHarry,mai bine il inveti sa deseneze pe carton,hartie,pe plansa,sa isi dezvolte simtul practic.
Eu sunt praf la desen,dar cand eram mic,mai pictam,am pictat si pe sticla si imi amintesc acele momente foarte frumoase cand invatam sa fac ceva cu mainile mele,daca as fi facut acelasi lucru pe o tableta sau laptop,nu stiu,poate,chiar ar fi fost asemanator,dar nu cred ca as fi avut aceeasi experienta.
Mai bine ii cumperi o carte de colorat,niste coli, niste creioane, poate il inveti sa se uite la tutoriale pe net si cine stie, in timp isi dezvolta abilitatile, poate va ajunge un artist sau arhitect renumit laughing

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Eu zic sa i iei o carte de colorat astfel incat sa invete sa-si foloseasca mainile decat sa butoneze

| anonim_4396 explică (pentru AnatoliyMikhailov):

Aprob!