| Zamfir_Olimpia_1959 a întrebat:

Salut! Nepotul meu (eu il cresc) va merge pentru prima data in Vama Veche. Are 17 ani si nu stiu la sa ma astept. Este un copil tare bun, dar am emotii. Voi cum mai stiti Vama si gestionati ingrijorarile? happy

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu mergeti cu el impreuna, atunci asigurati-va ca-l dati in grija unui tutore legal, fiindca nepotul este minor si raspundeti legal pntru el.
la Vama veche se comsuna alcool, droguri si se intampla multe chestii periculoase.

| Emma30555 a răspuns:

Vama e in loc frumos un loc boem, un loc pentru tineri frumosi, dar mi se pare totusi un loc pentru adulti, la varsta asta mi se par necopti, in locuri unde se pune accent pe distractie si viata de noapte apar si anumite riscuri dar depinde si ce anturaj are, daca ei sunt echilibrati Vama va fi un loc sigur

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Conteaza foarte mult si prietenii care merg cu el dar si educatia pe care o are. Daca este o persoana usor influentabila, nu as recomanda. Vama veche are o faima usor negativa pe care si-a construit-o in timp dar sa stiti ca oriunde ar merge, daca chiar doreste, ar putea face orice ar vrea si sa incerce diverse lucruri mai ales daca este influentabil. Ar bine sa ii vorbiti despre aceste lucruri dar nu intr-o maniera in care sa se simta prost si mai ales sa nu i se dea impresia de neincredere in el.

| missunderstoodx a răspuns:

Eu zic sa vorbiti sincer cu el sa i spuneti sa nu exagereze cu bautura, si sa nu experimenteze deloc cu drogurile sunt foarte periculoase si poate sa intre la inchisoare, explicati i toate riscurile ptc nu e de joaca cu asa ceva

| samuraibrazilian69 a răspuns:

E doar foarte scump

| 1Qwerty a răspuns:

Doamna/Domnule va spun cât de sincer pot. In vama se bea și se droghează la orice colț, dacă îl știți ca nu se ocupa cu așa cev și ca îl pasionează sănătatea mai mult, atunci îl puteți lasă sa meargă, dar și dacă nu l lăsați, la vârsta asta rebela nu știu cum v a reacționa. Zic ca o discuție sinceră și calma înainte va conta.