| LaughingKarima a întrebat:

Ma ajutati si pe mine un pic? Am grija de 2 copiii de 8 ani si nu ma asculta nici cum. Am incercat sa fiu si draguta si rea si de toate dar nu merge si cred ca mai am un pic si plang. Uitati ce vreau sa stiu mai exact :
Cum ii fac sa ma asculte?
Cum ii fac sa fie cuminti?
Cum sa ii pun noaptea la somn, tinand cont ca nu vor nici lapte cald cu miere(sau fara) si nici povesti?
Ce sa le fac?! Va dau funda si ce vreti, doar dati-mi niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| iSwag a răspuns:

Ai curea? Spune-le ca ii bate mama lor cu cureaua daca nu stau cuminti. Sau inventeaza ceva ca "Shpermy vanatorul de capete care ucide cu sange rece copii de 8 ani care nu sunt cuminti apoi le mananca ficatul crud" ca sa ii sperii.

28 răspunsuri:
| KillMePlease a răspuns:

Doar crede-ma, slanina ajuta.
Sau lasa-i-n pace pana o sa oboseasca saracii.

| LaughingKarima explică (pentru KillMePlease):

Iti e usor sa zici. Imi vine sa ii lipesc de perete. Parca sunt ca animalele alea de plus ce incep sa cante de cate ori le atingi, sunt dragute pana devin enervante si iti vine sa le sugrumi

| KillMePlease a răspuns (pentru LaughingKarima):

Pana cand faci pe bona?

| LaughingKarima explică (pentru KillMePlease):

3 saptamani

| LaughingKarima explică (pentru KillMePlease):

Eventual pana cand ii se face mila la femeie de mine si vine sa isi i-a dracusorii

| KillMePlease a răspuns (pentru LaughingKarima):

straight face
Okay, acum incep sa ma ingrijorez pentru ei dar mai mult pentru tine.
Daca as fi in a ta situatie, probabil m-as impune in fata lor astfel incat sa ma asculte si daca nu functioneaza le lipesc o palma sa vada cine-i sefa :devil)

| KillMePlease a răspuns (pentru LaughingKarima):

Ihh...Ma simt nasol.I-as lua eu cateva zile...Dar nu pot.As face puscarie apoi

| LaughingKarima explică (pentru iSwag):

Auzi, imi plac ideile tale, dar ei is cam sadici de felul lor, nu cred ca ii speriu cu chestii de genul. Eventual daca le aduc un personaj creepypasta, cred ca de ala ar asculta mai mult decat de mine

| iSwag a răspuns (pentru LaughingKarima):

Nu te poti impune?

| Mandeliu a răspuns:

Lasa-i la PC, baga-le cateva jocuri si nu se dezlipesc de PC ore! Nici la baie nu o sa mai aiba nevoie! Daca nu vor sa se joace, stai tu mai mult pe el, adauga niste garnitura de rasete si vor fi interesati instant.

| iSwag a răspuns (pentru LaughingKarima):

La 8 ani sa fii sadic? laughing Le place ca te enervezi. Nu te enerva. Incearca sa-i ignori.

| Jhonny22 a răspuns:

Eu spun pe un barbat sa vorbeasca cu ei, mai autoritar, sa ii sperie putin, merge de fiecare data big grin iti spun din propia experienta, daca nu o sa doarma cu mananca cand vrei tu dupa, la o femeie copilul simte ca nu e,, scandal,,

| LaughingKarima explică (pentru iSwag):

Nu prea pot. Ca nici nu ii cunosc de mult timp si nici incredere in mine nu cred ca au. Nu stiu ce sa le fac.
Da, sunt sadici. Cum sa ii ignor, daca macar de 2 ori pe zi aud ca se sparge ceva?

| iSwag a răspuns (pentru LaughingKarima):

Tu cati ani ai? Te domina niste copii de 8 ani?

| LaughingKarima explică (pentru iSwag):

| iSwag a răspuns (pentru LaughingKarima):

Incearca sa-i bati, daca zici ca sunt sadici poate sunt si masochisti.

| LaughingKarima explică (pentru iSwag):

Jur ca imi plac ideile tale. I-am speriat aseara cu Shpermy al tau, am mai adaugat si eu ceva de la mine si ca vantul s-au bagat in pat laughing)

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

In general maimutele isi bat puii. avem totusi pretentia de la noi ca specie ca suntem superiori unor astfel de metode primitive si barbare. pe www.JocuriEducationale.tk ai foarte multe carti pentru parinti.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cred ca nici tu nu esti cu mult mai mare ca ei...

Si parintilor le grreu cu doi copii.
Alcatuiti impreuna un program bazat pe reguli stricte cu recompese si sanctiuni (nu pedepse).

| MskDesign a răspuns:

Cu copiii iti trebuie multa rabdare si violenta nu este buna la nimic.Eu cu baiatul meu de 5 ani il linistesc numai din vorbe.

| LaughingKarima explică (pentru MskDesign):

Pai da, cred ca as avea si eu rabdarea ta daca erau ai mei. Nu am folosit violenta cu ei sau nimic, Doamne fereste. Doar i-am speriat cu cateva povesti.

| MskDesign a răspuns (pentru LaughingKarima):

Joaca-te cu ei, iesi prin parc si ai sa vezi ce repede obosesc.

| LaughingKarima explică (pentru MskDesign):

Am incercat si parca sunt pe baterii. E adevarat ca obosesc un pic dar in rest parca au baut red bull.

| MskDesign a răspuns (pentru LaughingKarima):

Depinde cat timp stai cu ei in parc! Nu te astepta ca dupa 30 minute sa fie obositi.

| LaughingKarima explică (pentru MskDesign):

Am stat 2 ore, 3 cel mult. S-au mai potolit un pic totusi. Sunt un pic mai cuminti acum si mai ascultatori, s-a intamplat ceva magic acum cateva zile.

| MskDesign a răspuns (pentru LaughingKarima):

Daca le faci un program zilnic, nu vei mai avea probleme.

| LaughingKarima explică (pentru MskDesign):

Multumesc pentru ajutor happy

| MskDesign a răspuns (pentru LaughingKarima):

Placerea este de partea mea.