| diana220938 a întrebat:

sora mea de 11 ani a luat purici de la o pisica si o ciupesc incontinuu de piele. cum as putea sa o ajut sa scape de ei?

Răspuns Câştigător
| Allys19 a răspuns:

Așa am pățit și eu.Patul unde doarme trebuie dat cu soluție de purici. Fete de perne, hainele din dulap, covor și tot pe unde ar putea sa fie oua de purici sau purici trebuie spălate și dat cu soluție, altfel nu scăpați.

5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Sa faca un dus.
Sunt purici nu raie, se spala.

| Elelei a răspuns:

De igiena nu s-a auzit la voi?
Ea face o baie, lenjeria se spala, casa se aspira.

| GigiCelMaiPeste a răspuns:

Frate de asta nu ma aporppi eu de animale imi apare rau de sora ta dar iti zic sincer ca stiu un baiat care mi-a zis ca daca dai cu benzina pe ea trece toti purecii si toater boalele

| lulufunny6766 a răspuns:

Arde o

| AndreiutzBaiatFinutz a răspuns:

Pune benzina pe ea ca siasa are 90% apa in corp si daca ii dai foc se stinge singura.