| Hwkz a întrebat:

Sper sa ma puteți ajuta. Azi a fost ziua mea și am fost foarte supărat ca mama mea a făcut tort și i-a chemat pe verișorii mei, eu voiam sa ii chem pe colegii mei. Nu ma mai înțeleg deloc cu mama și m-am certat și ii oferă mai multe afecțiune verișoarei mele care a decis sa doarmă la mine. Mama a spus ca nu mai sunt copilul eil
Vreau sa ma sinucid și sa uite toată lumea de mine.

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Calmeaza-te pustiulica. Mai cresti putin si lasa dramele. Toti astia de 10 ani vreti sa va sinucideti. Nici nu v-ati inceput viata si deja vreti s-o terminati, asa-i?

Pai daca aude mama ta, rupe cureaua pe tine. Ai tupeu sa-i spui asta in fata? Stii ca doare bataia, nu?

Ia du-te si spune-i si ei ce ne-ai spus noua, si dupa zi-ne daca mai vrei sa te sinucizi.

4 răspunsuri:
| Claucs a răspuns:

Familia e mai importanta decat prietenii.
Tine minte bine sfatu asta.
Daca ai vrut sa iti chemi prietenii si mama ta a refuzat, inseamna ca ai facut-o pe un ton nerespectuos, daca ai fi adaugat un "Te rog frumos! ", mai mult ca sigur ar fi acceptat ca prietenii tai sa vina la ziua ta.
La multi ani! happy

| Hwkz explică (pentru Claucs):

Nu știu ce sa fac plâng de atât timp și vreau sa ma sinucid

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai ca-ti dau eu una buna.
peste 10 20 de ani, ghici cine o sa te sune sau sa iti scrie la multi ani? verisorii si familia in general. aia o sa uite de mult, cand e ziua tahappy la colegii tai ma refer

| animalbia146 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea, nu are rost sa te sinucizi. repet NU E O METODA, spune-i tatalui tau sa vorbeasca cu mama ta. intreab-o daca te mai iubeste, daca nu suna la protecia copilului si spune-le situatia