| anonim_4396 a întrebat:

Am 22 de ani, iar mama mea a luat-o razna. Chiar dacă muncesc, și fac tot ce ține de casă tot nu e mulțumită. Dacă ridic și eu tonul la ea începe să mă jignească ca la ușa cortului, iar în copilărie luam bătăi zdravene de la ea aproape în fiecare zi pentru orice greșală măruntă. Însă de un timp de vreme nu ne mai înțelegem deloc și tot timpul iese cu scandal. Țin să menționez că am intrat la școala de subofițeri și mai am o lună până plec. Cum credeți că aș putea gestiona situația până atunci? Nu mai suport.

Răspuns Câştigător
| cfrtobias a răspuns:

Sa o ignori, si sa iti vezi de treburile tale poate...

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De la o vârsta (și o cam ai) ar trebui să locuiești fără părinți

| Bondarel99 a răspuns (pentru sierra1):

Nu ar trebui, ar trebui doar sa nu fie o povara pentru ei.

| sierra1 a răspuns (pentru Bondarel99):

Puii trebuie să-și ia zborul din cuib! Dacă mai stai cu părinții peste o o anumită vârstă, e o problemă

| sofisis a răspuns:

Esti adult. Ce mai faci inca sub fusta mamei?

| Crackman a răspuns:

Hahaha este natural, si eu cand a trebuit sa plec? ma certam zilnic cu ai mei.
Este o situatie grea.
Sau pur si simplu mama ta nu te place.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te să te adopte niște homosexuali

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici dacă aveai un bolovan în loc de cap nu răspundeai așa.

| AlexDarius3 a răspuns:

Eşti adult ce bunica... Poţi să te muţi.

| Treaem24 a răspuns:

Pleaca in lumea largă dd acum nu mai sta

| DanielCD a răspuns:

...las' ca o sa vezi la varsta ei cum sa gestionezi! la 22 de ani... nu mai suporti, dar ea cum te-a suportat 22 de ani, te-a mai si scolit ca tu sa pui intrebari d-astea pe TPU?

| elenamarian95 a răspuns:

Nu ai bunici sau matusi sau frati mai mari la care sa poti locui pana atunci daca chiar nu se mai poate sa locuiesti cu mama ta?! iti inteleg cazul, am mai intalnit in viata multe cazuri asemanatoare...

| boooooooooomoooo a răspuns:

Simplu
am trecut si eu prin asta
vezi care calorifer din casa e mai zdravan si dupa cheam o pe mama ta acolo, arata i un punct mic pe calorifer si cand se apleaca sa l vada si nu se asteapta ia o de dupa cap si freac o cu capul de calorifer pana ii trece
recomand sa repeti procesul pana isi revine sau eventual pana devine o leguma