Întrebare recomandată | Albert11 a întrebat:

Tatal meu se imbata si facea scandal asa ca mama mea s-a despartit de el iar acum eu si cu mama mea stam la mama si la sora ei. Mama mea lucreaza ca sa putem avea o casa a noastra dar ce nu ii spun mamei mele este ca bunica si matusa mea se comporta foarte urat cu mine atunci cand ea lucreaza. Daca i-as spune s-ar comporta si mai urat cu mine. Nu avem unde sa ne ducem iar mama mea trebuie sa munceasca nu sa fie cu gandul la mine. Fac ce trebuie? Astept pareri!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti te rog sa ne explici, cum se comporta matusa si bunica ta?
Ce inseamna "urat" in conceptul tau?
Te leaga de usa si te bat cu matura?
Nu-ti dau de mancare?
Nu te lasa sa inveti? Poti sa ne spui ce ti se cere si ti se afce, cand spui ca se comporata urat cu tine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Protecţia copilului.

| croissant a răspuns:

Consider ca intre o mama si fiica nu ar trebui sa existe secrete. Vorbeste deschis cu ea si spune-i ce se intampla in absenta ei si la final sa luati amandoua o decizie

| debarasator63 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-i spui mamei tale. Stiu multi oameni care stau cu chirie si sunt ok. A pleca de acolo nu-i un capat de tara sa stii. Depindeti doar de voi2 si atat, nici de bunici, matusi si alte rude. Succes!