| Ioana05 a întrebat:

Toti bebelusii se nasc cu ochi albastri?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Toti copiii se nasc cu ochisorii gri-albastrui pentru ca nu au inca pigmentul format. Uneori culoarea se poate schimba la cateva ore dupa nastere, dar, in general, abia spre varsta de sase luni culoarea ochilor incepe sa se schimbe si se cam definitiveaza pe la un an.

14 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Da, este adevarat, dar dupa cateva ore de la nastere unora li se schimba culoarea ochilor.

| rosto a răspuns:

Asa am citit acum ceva vreme (nu mai stiu exact unde) dar pare greu de crezut... Chiar si negrii?

| Zoombe3 a răspuns:

Aproximativ, adevarat. Toti bebelusii se nasc cu o culoare a ochilor mai deschisa cu cateva nuante decat culoarea pe care o vor avea la maturitate.

| Laminin a răspuns:

Hei!
Unii se nasc cu ochi albastri, dar cu timpul pigmentul se inchide sau se deschide la culoare happy
Gbu :]

| myha a răspuns:

Eu am avut ochii negrii, apoi caprui inchis, acum caprui deschisrolling on the floor

| Denisaa a răspuns:

Nu chiar totihappy.
Majoritatea.

| Bodo a răspuns:

Da

| SweetDreamss a răspuns:

Da toti bebelusi se nasc cu ochi albastri numai ca la cateva minute de la nastere ei isi schimba culoarea sau raman asa depinde.Am citit asta undeva de mult.Deci toti ne-am nascut cu ei albastriwinking big grin

| Ana_8420 a răspuns:

Nu, categoric nu toti. Eu m-am nascut cu ochi caprui.

| Lalysuka a răspuns:

Da. Iar apoi se schimba culoarea sau raman asa.

| Simyx a răspuns:

Nu, cine te-a facut sa crezi asta?, eu m-am nascut cu ei caprui, adica asa cum ii am si acumwinking.

| Suzzy_5903 a răspuns:

NU toti...Depinde de la om la om.hee hee)

| Anonim1989077656477 a răspuns:

Nu.nu toti.majoritatea.la unii ramane asa, la altii nu, la unii dureaza mai putin, la altii mai mult.dar de obicei da.

| sabyfrumusicka98 a răspuns:

Nu toti uni se nasc cu ochi caprui verzi negri etc