| Mirabela1903 a întrebat:

Vreau sa dau spre adoptie un bebe care inca nu s-a nascut
Tatal lui nu il vrea iar eu nu am posibilitatea de al pastra
Aveam deja 5 luni când am aflat ca sunt insarcinata, nu mi-am dat seama mai devreme deoarece totul era normal menstruatia era regulata și normala
Am 16 ani
Parinti imi zic sa il las in spital dar imi pare rau

13 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Contacteaza-l pe Facebook pe https://www.facebook.com/cutov.cristian sau la telefon 0768389591. Te va ajuta in legatura cu problema ta cu bebe

| RAY a răspuns (pentru AdelinaC):

Fata nu vrea sa faca avort si sal nasca si sal dea la adoptie, la 16 ani asta e cea mai buna solutie

| RAY a răspuns:

Mirabela1903 il nasti si il dai spre adoptie, nu ai de ales

| Mirabela1903 explică (pentru RAY):

Asta vreau sa il dau la o familie nu la stat
La stat sunt conditi mizere

| RAY a răspuns (pentru Mirabela1903):

Corect

| oz_1736 a răspuns:

Stiu o familie care vrea sa infieze. Sunt oameni foarte buni. Suna-i. Garantez pentru ei. 0749933994. Trimite un mesaj si vorbeste cu ei

| Mirabela1903 explică (pentru oz_1736):

Buna imi poti da Facebook-ul lor?

| anonimooouuuusssellle a răspuns:

O gândire foarte buna! Te felicit pentru alegerea ta! Respectul meu!

| Rika2019 a răspuns:

Serios? Si niciodata nu te vei gandi ca undeva creste copilul tau fara tine, ce face el, daca ingrijit corect, daca iti seamana tie, etc? E mult de scris aici, dar nu stiu daca merita!

| minrest a răspuns (pentru Rika2019):

Daca nu isi permite sa il creasca, Rika, ce vrei sa faca? Ce mijloace are un om la 16 ani? Nu are venit, casa, proprietati, sot, zero pe linie. Macar ii cauta familie; nu l-a avortat si ii vrea binele. Sa ridice primul piatra cel ce nu are pacat; si sa-si dea singur cu ea in cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa regreti toata viata, si vei trai in nesiguranta, si cu intrebarea ce-ar fi fost daca-ar fi fost.
Bebe o sa creasca mare, si o sa vrea sa-si cunoasca mama reala.
Te va cauta. Isi va frange inima cand va afla, ca a fost adoptat, si ca parintii lui adoptivi nu sunt si cei naturali.
Isi vor bate joc de el toti la scoala, ca e adoptat.
Eu as fi facut pe dracu in 4 sa il tin. Au mai fost si alte mame tinere, si s-au descurcat. O sa fii o mamica tanara, si cand el va avea 18 ani, o sa fie mandru ca are o mamica asa tanara ca tine.
Mai gandeste-te.
Cunosc si eu pe cineva care se chinuie sa faca un bebe de multi ani si si-ar dori unul, sunt oameni buni, insa nici prin cap nu mi-ar trece, sa n-aibe bebe pe mama lui naturala langa el. sad

| Maria_Teodora_1993_oBUz a răspuns:

Mama mea l-a născut pe fratele mare la 15 ani, l-a păstrat, fără să vrea, încerca să-și rănească burta să se loveasca ca sa scape de el, dar și-a dat seama că v-a ajunge ceva, așa că a păstrat copilul, Tatăl fiind în armată. Ar putea fi o idee groaznică, sigur nu vei regreta pe viitor, ar putea fi greu dar merită!

| Mirabela1903 explică (pentru Maria_Teodora_1993_oBUz):

Buna
Am pastrat-o
Am o fetiță minunata de 6 luni
Nu stiu cum am putut avea asemenea gandire ca sa o las
Acum ea e totul pentru mine restul sunt doar nimicuri