| OctavianDanielMaria a întrebat:

1)Adam si Eva erau nemuritori inainte sa pacatuiasca in fata lui Dumnezeu, nu?
2) Cand le-a zis Dumnezeu 'cresteti si inmultiti-va'? Asta inainte de a pacatui sau dupa?
3) Cum de stia Adam si eva sa faca sex ca sa se inmulteasca?

38 răspunsuri:
| danut a răspuns:

1) Adam si Eva NU merau nemuritori fiindca nimeni in afara de Dumnezeu nu este nemuritor.
2) Inainte
3) Cand Dumnezeu l-a facut pe om l-a facut MATUR cu toate cunostiintele necesare, inclusiv cel al relatilor sexuale.

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

NU

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dumnezeu NU l-a blestemat decat pe Diavol, pentru om a spus doar consecintele pentru faptele acestuia. Chestie cu intelesul la ceea ce citim.

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu, "l-a mai".

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Corect DAR nu a fost blestemat Adam ci PAMANTUL din cauza lui Adam iar Adam va suferi (va suporta consecintele) si el. Omenirea NU a fost blestemata.

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Din dragoste pentru EVA, ar fi ramas barbatul nemuritor si femeia muritoare. Aici a gresit Adam, Dumnezeu i-ar fi facut o alta femeie fara pacat. (probabil).

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ai gresit cu "intelegerea", mai cauta. rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ce?

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

OK.

Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

1. Nu erau nemuritori fiindca nu mancasera din pomul vietii.
2. Le-a spus inainte de a pacatui.
3. Din instinct ca animalele.

Răspuns utilizator avertizat
| xerxes1 a răspuns:

Stiu sa raspund corect doar la 3,
Adam si Eva nu stiau sa faca sex,
Dumnezeu a invatat-o pe Eva in timp ce Adam se uita.
Asa s-a nascut ucigasul Cain, se vede ca semana cu Tatal sau.
De aceea nu l-a pedepsit pentru moartea lui Abel.

Răspuns utilizator avertizat
| xerxes1 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

La stejarul Mamvri Dumnezeu impreuna cu doi malachim au mancat un vitel, turte siau baut vin.
Tot atunci a ramas gravida si Sara sotia lui Avram despre care se credea ca era stearpa.
https://www.crestinortodox.ro/......12775.html

Ortodocsii in prostia lor au inteles ca era sfanta treime, dar n-ai ce sa le faci. Evreii stiu ca a fost YHWH cu doua ajutoare(malachim).

| 6684464 a răspuns:

De ce pui intrebari dintr-o carte pe care nu ai citit-o?
1) o bazaconie
2) o neinformate(serios!?)
3) Ești virgin? Gay? Nu te-a atras niciodata o fată?

Răspuns utilizator avertizat
| 6684464 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Uau, mi-e mila de tine laughing
Raspunsul la 2 e pe primele pagini ale cartii.

| 6684464 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da, "cu cap" rolling on the floor sunt si celelalte comentarii si raspunsuri la categoria asta. Imi pare rau dar nu iti mai comentez, pur si simplu esti prea destept pentru mine, ma domini.hee hee

Răspuns utilizator avertizat
| BogdantheDreamer a răspuns:

Doare prostia?

Răspuns utilizator avertizat
| benny7 a răspuns:

MARU SI PĂRUL -Unul dintre cele mai populare si mai eficiente afrodisiace naturale?