| costinvlad49 a întrebat:

1)Biblia este o carte fara sens. Tot ce se afla in ea a fost imprumutat de la religiile pagane.
2)Religiile de dreapta sunt impotriva adevaratului dumnezeu.
3)Adevaratul dumnezeu uraste biblia, pe evrei si pe cei ai lor fiindca i s-au împotrivit si l-au trădat.
4)Ceea ce sunt numite minuni etc in biblie e normal sa se intample in timp fiindca exista mare probabilitate. De exemplu daca eu zic ca in anul 2045 va fi cutremur mare sunt sanse de peste 70% sa se produca asa ceva.
5)Forma adn ului este sarpele.
6)Tablitele creației a le lui enki au peste 1 milion de ani si au fost facute de cineva dictate de enki.
7)Daca Biblia a luat mai multe parti pagane, inseamna ca acele profeții au fost date de fapt de zeii pagani.
8)Daca am folosii ocultul pentru a fi sanatosi si a ne vindeca medicii nu ar mai exista.
9)Este bine sa ne folosim energiile sufletului, ocultul.
10)Asta este adevarul.
11)Nu mai poate exista minciuna in lumea asta fiundca vor să creeze o tehnologie anti minciuna.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Crestini rad de credinta ta cand si a lor e la fel de fanastica

| costinvlad49 explică (pentru RAY):

Da, dar asta cu enki este adevarata. Adica a lasat scrierile sale. Si tablitele creatiei Facute chiar de el.

| milan9 a răspuns:

Numai aberatii NEJUSTIFICATE ai scris... De la cap la coada! thinking Shame... thinking

| Iote a răspuns:

Biblia NU este o carte de profetii, ci de istorie. In rest... speculatii.

| costinvlad49 explică (pentru Iote):

Istorie vai de ea ca este falsa.

| RaulAlmășan a răspuns:

Enki spunea ca cerul e tare
Si ca pamantul e plat.
Nu e un zeu.
Nu are nici o dovada.
ADN-ul nu semana cu un sarpe.
Dumnezeu cel revelat in Biblie,are implinite proorociri mult mai complicate.
Dumnezeu a mentionat ca pamantul nu sta pe nimic.
Plus multe altele.
In Biblia nu e o carte de povesti.
ENOH,a scris despre ingerii cazuti,care iau invatat pe oameni,arhitectura,metalurgie,Lacomia pentru aur,medicina, destrabalarea sexuala, astronomie, etc.
Apoi Enoh a scris ca Ingerii au facut incrucisari intre oameni si animale si intre plante.
Adica mutatii genetice.
Din toate culturile lumii, doar Enoh care credea in Dumnezeu a stiut tot de la Dumnezeu originea fintelor, venite pe pamant.
Si a scris ca uriasii erau progenituri dintre ingeri si oameni.
Si tot Enoh scrie ca Dumnezeu a trimis alti ingeri pentru a ii lega pe cei cazuti.

| costinvlad49 explică (pentru RaulAlmășan):

Dumnezeu este enki. Enki este annunaki. El ne a creeat pe noi.

| costinvlad49 explică (pentru RaulAlmășan):

Enki este un zeu(Zeu era termen vechi pentru extraterestru). El a fost trimis de Anu pentru a ne creeavpe noi cu un scop avand nevoie de aur si a coloniza pamantul fiindca nibiru nu mai putea sustine viata pentru mult timp. Probabilnsi acum sunt annunaki pe nibiru. O sa revina din nou aici.

| chuckmanson a răspuns (pentru costinvlad49):

Dumnezeul adevărat este Zalmoxis, cum de nu ți-ai dat seama de asta?

| costinvlad49 explică (pentru chuckmanson):

Enki este dumnezeu, zalmoxis este un zeu mai mic ca enki sau este tot un nume al lui enki dat de daci. Dumnezeu are multe nume.

| RaulAlmășan a răspuns (pentru costinvlad49):

Enki are frate.
Si sustinea, ca sunt doar niste creatii.

| costinvlad49 explică (pentru RaulAlmășan):

El este om ca noi de pe o alta planeta.