| usuk a întrebat:

1-Care sunt cele mai distructive pacate pentru voi?
2-De ce?
3-Imi puteti face un top? mersi
(dau vot daca se merita)

17 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

De la betie pleaca uciderea, desfraul, mania, injuraturile;
1 pacatele impotriva Duhului Sfant
2 pacatele de capetenie
3 cel mai mare pacat poate fi unul mic daca reprezinta PATIMA ta

| AlbaAura a răspuns:

1.A nega pe Dumnezeu și credința in El
2.Sa nu-ți iubești parinții și copii
3.Omorul
4.Sinuciderea
5.Sa omori sau sa chinuiești animalele
6.Ura
7.Furtul
8.Avortul
9.Blestemul

| HueyFreeman a răspuns:

1.Prostia
2.Ignoranta
3.Incultura

| dragos9234 a răspuns (pentru HueyFreeman):

Subscriu.

| Zenit313 a răspuns:

1. Sa rezufi sa accepti realitatea chiar daca iti convine sau nu,sa nu ai incredere in tine,sa cresesti in fata prietenilor imaginari, sa fii lenes si sa astepti ca prietenii imaginari sa iti rezolve problemele, sa fii inult, ignorant, arogant si egoist.
2. - Trebuie sa privesti in jur si o sa vezi de ce
3. Toate sunt la fel de grave.

| Narfundo a răspuns:

Da.Poftele trupesti si mania.Astea sunt singurele mele pacate. Poate si putin din lacomiewinking.se leaga una de alta

| GRs a răspuns (pentru AlbaAura):

Sa inteleg ca oamenii care nu cred in Dumnezeu merita pedeapsa cu moartea in tarile in care inca se mai aplica asa ceva pentru omoruri?

| dracu14 a răspuns:

Prostia este cel mai mare pacat, nu doare si nu are limita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Privarea libertatii. De ce? Pentru ca, dupa parerea mea, ii ei respectivului cam tot ce are. Chiar daca libertatea e limitata, este a lui.

| Denis777 a răspuns:

Mandria este cel mai mare pacat, daca Adam si Eva si-ai fi cerut iertare in Fata Dumnului cand au mancat din fruct ar fi fost iertati dar Adam a dat vina pe Eva si ea pe sarpe.

| AlbaAura a răspuns (pentru GRs):

Mi-am expus parerea in legatura cu pacatele pe care le consider cele mai distructive pentru sufletul unui creștin.Este opinia mea personala și creștina fiind nu judec pe nimeni și nici nu sunt in masura sa spun eu care ce merita.Stie Dumnezeu pentru fiecare dintre noi.

| aurasauras a răspuns:

1.Avortul
2.Minciuna(poti sa minti pe oricine dar nu te poti minti pe tine)

| danay72 a răspuns:

Crima,pentru ca nu exista nici o scuza pentru asta. 1Corinteni6:9,10

Răspuns utilizator avertizat
| danay72 a răspuns (pentru andreidu):

Daca scoti o idee din context nu stiu la ce te referi, spune-mi despre ce vrei sa vorbesti.

Răspuns utilizator avertizat
| danay72 a răspuns (pentru andreidu):

Pai,pentru mine nu exista genocid nejustificat in Biblie, de aceea nu stiu despre ce vorbesti.