| David98TM a întrebat:

1. Psalmul 23:4 – "Chiar dacă ar fi să umblu prin valea umbrei morţii,
nu mă tem de niciun rău, căci Tu eşti cu mine.
Toiagul şi nuiaua Ta mă mângâie."
2. Filipeni 4:13 – "Pot totul în Hristos care mă întăreşte."
3. Ioan 3:16 – "Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică."
4. Geneza 1:1 – "La început, Dumnezeu a făcut cerurile şi pământul."
5. 1 Corinteni 13:11 – "Când eram copil, vorbeam ca un copil, simţeam ca un copil, gândeam ca un copil; când m-am făcut om mare, am lepădat ce era copilăresc."
6. 2 Cronici 7:14 – "Dacă poporul Meu, peste care este chemat Numele Meu, se va smeri, se va ruga şi va căuta faţa Mea şi se va abate de la căile lui rele – îl voi asculta din ceruri, îi voi ierta păcatul şi-i voi tămădui ţara."
7. Ieremia 29:11 – "Căci Eu ştiu gândurile pe care le am cu privire la voi, zice Domnul, gânduri de pace, şi nu de nenorocire, ca să vă dau un viitor şi o nădejde."
8. Efeseni 6:12 – "Căci noi n-avem de luptat împotriva cărnii şi sângelui, ci împotriva căpeteniilor, împotriva domniilor, împotriva stăpânitorilor întunericului acestui veac, împotriva duhurilor răutăţii care sunt în locurile cereşti."
9. 2 Timotei 1:7 – "Căci Dumnezeu nu ne-a dat un duh de frică, ci de putere, de dragoste şi de chibzuinţă."
10. Geneza 1:2 – "Pământul era pustiu şi gol; peste faţa adâncului de ape era întuneric, şi Duhul lui Dumnezeu Se mişca pe deasupra apelor."
Care dintre cele 10 va place cel mai mult?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Toiagul şi nuiaua Ta mă mângâie? wow, asta sună ciudat.
2.Aici e corect, chiar te întărește http://i.imgur.com/x6t6HhP.jpg
3.Prea dur.
4.La început, Dumnezeu a făcut cerurile şi pământul. Apoi a băut o bere.
6.şi va căuta faţa Mea şi se va abate de la căile lui rele – îl voi asculta din ceruri, îi voi ierta păcatul şi-i voi tămădui ţara. Unde să căutăm fața lui, în icoane?
9.Din nou, are dreptate.Creștinii au multă dragoste în suflet.
Da, nu-mi place niciuna.

| ЖAngelOfLoveЖ a răspuns:

1. Psalmul 23:4 – "Chiar dacă ar fi să umblu prin valea umbrei morţii, nu mă tem de niciun rău, căci Tu eşti cu mine.Toiagul şi nuiaua Ta mă mângâie."(Asta mi-o spun zi de zi, si noapte de noapte. AJUTA!)
2. Filipeni 4:13 – "Pot totul în Hristos care mă întăreşte."( Si asta emrge la mine)
6. 2 Cronici 7:14 – "Dacă poporul Meu, peste care este chemat Numele Meu, se va smeri, se va ruga şi va căuta faţa Mea şi se va abate de la căile lui rele – îl voi asculta din ceruri, îi voi ierta păcatul şi-i voi tămădui ţara."
7. Ieremia 29:11 – "Căci Eu ştiu gândurile pe care le am cu privire la voi, zice Domnul, gânduri de pace, şi nu de nenorocire, ca să vă dau un viitor şi o nădejde."(Asta chiar aseara mi s-a intamplat sa o cunosc)
9. 2 Timotei 1:7 – "Căci Dumnezeu nu ne-a dat un duh de frică, ci de putere, de dragoste şi de chibzuinţă."(Si asta care se leaga cu cealalta) M-ai atins la suflet, zau asa ^^. Toate imi plac ^^

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu se intelege nimic din trunchierea textelor, este tipic sectant si dracesc, pentru a nu intelege nimeni nimic si a crea un amalgam de texte

| Nicoleta a răspuns:

Numarul 2 si nr 7.

| Raniia a răspuns:

Toate sunt hrana duhovniceasca chiar daca trec prin valea umbrei mortii-Pot totul in Hristos care ma intareste.