| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a întrebat:

8. Căci gândurile Mele nu sunt ca gândurile voastre şi căile Mele ca ale voastre, zice Domnul.
9. Şi cât de departe sunt cerurile de la pământ, aşa de departe sunt căile Mele de căile voastre şi cugetele Mele de cugetele voastre.
10. Precum se coboară ploaia şi zăpada din cer şi nu se mai întoarce până nu adapă pământul şi-l face de răsare şi rodeşte şi dă sămânţă semănătorului şi pâine spre mâncare,
11. Asa va fi cuvântul Meu care iese din gura Mea; el nu se întoarce către Mine fără să dea rod, ci el face voia Mea şi îşi îndeplineşte rostul lui.
Foarte frumos, voi ce credeti?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pot sa-si tot inchipuie ateii inexistenta lui Dumnezeu pentru ca Dumnezeu nu-i baga nici el in seama si ii ignora si ii lasa sa moara pentru totdeauna

din contra cei din urma vor fi cei dintai, pavel era pagan, criminal de crestini
cate aiureli pot scrie uni

referitor la intrebare ce sa cred, poti sa pui intrebari mai bune

| Steregoi a răspuns:

Pot sa tot aleaga necredinciosii pentru ca alegerea lui Dumnezeu este prioritara si scopul sau se va implini negresit. Pot sa-si tot inchipuie ateii inexistenta lui Dumnezeu pentru ca Dumnezeu nu-i baga nici el in seama si ii ignora si ii lasa sa moara pentru totdeauna. Pot sa se tot amageasca necredinciosii ca adevarata religie va disparea cand de fapt va cuprinde in cele din urma tot pamantul locuit de oameni. Pot sa tot batjocoreasca necredinciosii pentru ca batjocurile lor sunt ignorate de Dumnezeu. Necredinciosii vorbesc singuri ca cu peretii cand batjocoresc pe cei credinciosi si ei stiu foarte bine acest lucru. Nu-i aude nimeni pe necredinciosi cand urla si striga. Necredinciosii oameni de stiinta trimit mesaje in spatiul cosmic si nu-i baga nimeni in seama si ei vorbesc singuri cu stelele cu gaurile negre si cu galaxiile si cu vidul cosmic. Aceste mesaje trimise de necredinciosii oameni de stiinta in spatiul cosmic sunt ca niste rugaciuni adresate stelelor planetelor gaurilor negre si vidului cosmic sperand ca niste extraterestrii inchipuiti de ei le vor raspunde dar nu le raspunde nimeni si nu le va raspunde nimeni niciodata. Asa faceau si egiptenii antici cand vorbeau cu niste idoli cu niste statui si cand isi inaltau glasurile si isi ridicau mainile si barbiile catre stele catre soare si catre atmosfera pamantului sperand ca acestea le vor da un raspuns. Asa faceau si astrologii antici si la fel fac si astrologii din prezent care citesc zilnic in stele si horoscopul. rolling on the floor