| anonim_4396 a întrebat:

A aduce lumea la secta ta prin minciuni, vrajeli nu este pacat?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, că la secta lor e adevărul absolut. Salvarea vine numai la ei la biserică.

| Bizon95 a răspuns:

LUL
evident ca NU
pacat e numai ce zice gurul sectei ca e pacat, si ATAT, restul, cum ar fi insusi cel mai minim bun simt nu conteaza catusi de putin

eu consider tot islamul ca fiind o secta (definitia oficiala a unei religii vs secta e cati credinciosi are, definitia mea personala e cat de tare spala creierul credinciosilor, iar islamul se incadreaza cat cuprinde) si ei se dau rotunzi ca sunt marea si tarea religie a pacii si iubirii, dar pe de alta parte au ritualuri care fac parte din religie si care absolva un eventual spion islamic de orice pacat ar comite relativ la viata islamica (trebuie sa te rogi de 5 ori pe zi, trebuie sa stai in genunuchi pe un covoras cu fata spre Mecca, nu ai voie da bei alcool, etc.) iar ideea in sine este despre razboi SI NUMAI DESPRE RAZBOI

| RAY a răspuns (pentru Bizon95):

Cica Einstein era crestin -sectanct, el a spus cica ca dumnezeu crestin exista, acesti fanatici, fundemenalisti sectanti mint despre orice doar sa manipuleze pe alti

| BlackLight1987 a răspuns:

Evident ca da. A încălca propria morala, doar pentru a aduce adepți, este ipocrizie. Iar daca gruparea nu are o astfel de morala atunci cine ar adera la ea?!

| AnOnImA4109 a răspuns:

Ba da happy