| ViseMaicăVise a întrebat:

A fi egoist si a nu te interesa de nimic altceva decat de propria persoana este satanist?
Nu sunt fan al stereotipurilor, dar intreb de curiozitate

8 răspunsuri:
| Edwards2017 a răspuns:

Nu. Satanist se poate considera un individ care are face orice este scris de legile sacre(cele 10 porunci) invers. Satanistii il urasc pe dumnezeu, nu cred in el si de regula reactioneaza foate violent in momentul in care observa crucea, aud discutii despre iisus si maica sa sau vad apa sfintita.

| MMihai a răspuns:

De unde ai scos asta?
Majoritatea se iubesc numai pe ei și își zic creștini!

| Disharmony a răspuns:

No way! Egoismul şi indiferenţa nu au nicio legătură cu satanismul.

| RAY a răspuns:

Crestini nu sunt exact asa?
in ziua de azi fiecare e pentru el

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Unde e iubire in egoism? nu e deci? constiinta iti spune ca e rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Edwards2017):

De unde naiba ai mai scos-o si pe asta? Satanisti nici nu cred existenta iubitului tau zeu, si da il urasc, iar mai apoi de ce naiba as reactiona violent cand vad o cruce idioata sau aud discutii despre Yesuha? Am doua cuvinte pentru tine: La naiba cu timpenile astea. www.gloryofsatan.blogspot.com

Răspuns utilizator avertizat
| n0matterman a răspuns:

Nu poti observa niste definitii simple si spui ca nu esti un fan al stereotipurilor? Ironic.