| anonim_4396 a întrebat:

A fost Lorin Fortuna un profet al satanismului spiritual?
https://www.youtube.com/watch?v=iN7zn2hNzWo

31 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu am auzit de el decat azi prin postarea ta, a fost un om cu probleme grave cu capul, genul de persoane care infecteaza pe alti cu nebunile lor, satanismul spiritual e altceva

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Satanismul spiritual si ideile lui Fortuna au ceva chestii in comun.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Daca tu spui, eu nu cunosc asa ca nu ma pronunt dar din ce am auzit acolo cateva secunde nu parea in fine

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Chestia cu civilizatia reptiliana si atacurile energetice, dimensionale, virtuale, etc. se gasesc si in satanism.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Si tu crezi asa ceva?

| anonim_4396 explică (pentru AC4S4):

Atacuri virtuale? rolling on the floor Pai daca ar fi s-o luam logic, un atac virtual ar fi cand eu as vrea sa-ti dau un keylogger. "Atacuri energetice"? N-am auzit de termenu` asta, nici macar de "dimensionale" sa inteleg ca primesti atacuri cu privire la dimensiune? rolling on the floor Reptilienii si cenusiii sunt rase extraterestre care vor sa puna stapanire pe Pamant, desigur, si cum pot altfel daca nu prin manipulare? Daca si existenta extraterestrilor dupa atat de multe dovezi o negi, ai nota 10 la indoctrinare.

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Nu

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Credinta ta are atatea dovezi cate au si aia asa in privinta credintelor lor

| AC4S4 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am bagat termeni la intamplare, probabil asta face si tipul din video. De fapt le-a invatat, ca totusi le spune in propozitii.
"Când reptilienii atacă, atacă în grup; am sesizat faptul că într-un atac sunt întotdeauna prezenţi atât reptilienii inter-dimensionali cât şi reptilienii normali."
"am văzut patru reptilieni: doi erau inter-dimensionali cu nişte siluete energetice"
"În fine, pentru a combate un asemenea atac se procedează în acelaşi fel descris mai sus: foloseşte fie elementul foc fie Energia Satanică/Demonică Albastră. Şarpele meu Kundalini mi-a arătat cum să lupt cu ei în mod efectiv."

Daca l-ai pune pe un om sa citeasca astea (de pe JoS) si ideile lui Fortuna ar spune ca sunt foarte asemanatoare.

Care sunt dovezile pentru existenta extraterestrilor?
Sunt multe presupuneri ("in poza se vede un OZN") pe care NASA le explica.

| anonim_4396 explică (pentru AC4S4):

De unde ai luat cele de mai sus? Pe bune, pai daca tu chiar vrei sa iei acel video in serios, din ce-am observat el afirma ceva despre niste inamici, printre care spune numele "Satanos", deci e clar ca face referire la Satan, ar mai fi de acord Satanistii cu asa aberatii? "Inter-dimensionali" poate exprima multe, eu am primit doar atacuri usoare. Apropo, s-a demonstrat stiintific ca avem o "aura energetica" prin ajutorul unor fotografii speciale, care au surprins vibratii in jurul corpului nostru, si aura e foarte usor s-o simti, de exemplu mergi legat la ochi intr-o padure, simti toate energiile din jurul tau, aici intervine ajutorul aurei. Dar termenul de "atac energetic" e folosit gresit. De asta si exista vampiri energetici, pur si simplu acei oameni care te seaca de energie, si te indispun, asa cum exista si vampiri energetici care sunt entitati rau-voitoare. Iar cu privire la OZN-uri, cred ca si daca ne-am duce seara sa admiram cerul, sa petrecem ceva timp doar uitandu-ne la stele, si noi am observa lumini ciudate, te asigur eu ca nu toate videoclipurile sunt fake, nu s-ar strofoca nimeni atat de mult in minciuna irelevanta.

| anonim_4396 explică (pentru AC4S4):

Mi se parea cunoscut, mai ales ca a folosit termenul de energie albastra intr-un mod corect. Cum spuneam, vad totusi ca ti-ai deschis mintea si-ai inceput sa fii mai deschis la propuneri si cu privire la Adevar si minciuna. Dar totusi, te-as invita sa recitesti absolut tot site-ul, din nou. Daca intrebarea ta a fost serioasa, raspunsul este clar NU, in Satanismul Spiritual nu exista guru, profeti si alte chestii din astea. Singurii Lideri Spirituali sunt Zeii, sa nu crezi ca Inaltii Preoti Satanisti oricat de avansati ar fi ei s-ar putea pune cu intelepciunea Zeilor, noi servim Zeii, nu Ei pe noi.

| AC4S4 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred in acele lucruri.

| SG1995 a răspuns:

Ambele chesti sunt glume proaste.

| xerxes1 a răspuns:

De ce nu.
Se incadreaza in barem.
2 neuroni din care unul stricat.
Celalalt il foloseste doar ca sa faca pipi.

| anonim_4396 explică (pentru xerxes1):

Haide xerxes sa fim realisti, Satanismul Spiritual promoveaza si chestii aparent ne-sataniste cum ar fi o multitudine de feluri de yoga: qigong, Falun Dafa, Hatha, Kundalinica, practici facute de hindusi, budhisti, deci ii putem considera si pe ei satanisti neinitiati sau vice-versa. Ar trebui sa ai o minte mai deschisa, deoarece am observat ca si tu lupti impotriva minciunii si indoctrinarii crestine, dar trebuie sa recunoastem existenta Zeitatilor si a raselor extraterestre.

| xerxes1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Yhwh a fost extraterestru, daca n-a murit intre timp.
Am inteles ca traiesc cam 35.000 de ani de-ai nostri.
Practicile respective sunt ok, deoarece altii le practica de mii de ani.
Satanistii au aparut pe piata de putin timp chiar daca sustin la fel ca martorii lui YHWH ca ei exista de la inceputul inceputului.
Site-ul bucuria lui satan pare facut de un copil la misto.
Este o tocana de practici si fenomene intelese gresit.

| SG1995 a răspuns (pentru xerxes1):

Ei nu-s asa recenti satanismul isi are originea in gnosticismul medieval, dar Joy of Satan e o gluma proasta.

| anonim_4396 explică (pentru xerxes1):

Practicile acelea sunt asemanatoare cu alte practici de la Satanism practicabil. (vezi Flacara Neagra) Deci nu-mi poti spune ca Satanismul e o gluma proasta, plus ca ei afirma ca Demonii s-au plimbat deasupra magmei si-au inspirat aerul sulfuros definind raul inainte ca raul sa existe.

| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

Si vrei sa spui ca Satanismul se rezuma doar la perioada "gnosticismului medieval"? Si ce faceau ei atunci ca Satanisti, sacrificau capre? Si atunci care Satanism, daca nu Satanismul Spiritual e o gluma buna? De unde sa se inspire cei care vor sa-i fie discipoli lui Satan? Spune-ne tu atotcunoscatorule.

| xerxes1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pana la urma conteaza rezultatul, sau cum zic prietenii nostri copacul se cunoaste dupa roade.

| anonim_4396 explică (pentru xerxes1):

In fine, eu n-am cum sa-ti schimb tie parerea, si n-am de ce sa intru in polemici, iti tin o parte din respect pentru ca lupti impotriva minciunii si indoctrinarii crestine.

| xerxes1 a răspuns (pentru anonim_4396):

O zi buna sa ai.

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu siguranta nu de la JoS. Ți-am zis inainte sa vorbesti tampeni studiaza, deoarece JoS e un plagiat Dietrich facu-se parte din COBG pana in 2002, perioada in care o alta duduie se desprinde de miscarea respectiva.

| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

Sunt multe chestii spuse despre Maxine, si e cea mai atacata, cand de fapt ea nu exista nicaieri pe internet. Adica nu s-a expus niciodata, nici macar o imagine, o informatie personala despre ea si despre familia sa. Si ce e COBG? Oricum Dietrich afirma ca a fugit de Satan aproape toata viata sa, fiind prinsa in multe cercuri crestine pana sa ajunga la El. Sunt imagini in care cica "a fost surprinsa" dar sunt false, ea nu a fost niciodata la o intalnire "organizata" a Nazistilor in public.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrei sa faci o gluma? Cred ca orice Satanist Spiritual rade la asa ceva.

| Teffan a răspuns:

In niciun caz.
Lorin Fortuna este in lumea lui,si uitasem de el.

Satanismul spiritual se vrea a fi religia antica,păgână,primordială a oamenirii,conform careia Enki,sau "Ea", un zeu/extraterestru a creat gentilii si arienii,si i-a tot dezvoltat de-alungul timpului,oprindu-se la un moment dat,nu am înțeles bine din ce cauze.

Obsesia lor cu evreii si cu cu național-socialismul, ma face sa stau departe de ei si sa nu vreau sa am ceva vreodată in comun cu ei, pentru ca in rest, este o religie interesanta, care se bazează foarte foarte mult pe spiritualitate.

| anonim_4396 explică (pentru Teffan):

Discutie pe Lorin Fortuna, a murit, oricum. "Satanismul spiritual se vrea a fi religia antica,păgână,primordială a oamenirii,conform careia Enki, sau "Ea", un zeu/extraterestru a creat gentilii si arienii, si i-a tot dezvoltat de-alungul timpului, oprindu-se la un moment dat, nu am înțeles bine din ce cauze." pentru ca au fost invinsi numeric si legati de alte rase extraterestre cum ar fi: cenusiii si reptilienii, inchizandu-le chakrele, si pe Pamant impunandu-se prin forta, uita-te-n Inchizitie cati Vrajitori Pagani erau omorati doar pentru ca inca se inchinau Zeilor Goetici, si ca sa vezi teama lor, daca o fata se nastea roscata era considerata Vrajitoare.

- "Obsesia lor cu evreii si cu cu național-socialismul, ma face sa stau departe de ei si sa nu vreau sa am ceva vreodată in comun cu ei, pentru ca in rest, este o religie interesanta, care se bazează foarte foarte mult pe spiritualitate." - stai calm Nazismul este usor de inteles, si este mai usor de inteles de ce avem o asa-zisa "obsesie", evreii au facut extrem de mult rau pe Pamant, aruncand blesteme grave pe care noi ne chinuim sa le intoarcem pentru a nu distruge Pamantul, apocalipsa este de fapt un blestem, de asta se implinesc prezicerile, daca te uiti la aceasta categorie, si la crestini in general ei pun multa energie in a crede ca apocalipsa e adevarata, si tocmai din aceasta cauza o fac sa se implineasca, pe asta se bazeaza vrajitoria, pe energie. https://www.youtube.com/watch?v=Pe9KN2V5xQ8 - uite o ovreica in autobuz, la minutul 1:19 repeta de 3 ori o afirmatie in limba ebraica din talmud dupa care-i spune femeii parafrazand "Zambetul sa ti se transforme in sange", iar mai apoi ii spune "Sper sa ajungi o sclava si sa fii parasita", intervine intrebarea: "Parasita de cine?"... Exact, de Satan si Demoni, daca si evreii de rand stiu foarte clar si blestema in public femei Gentile, numindu-le "Goy" (goy = ne-evreu, care de evrei sunt considerati mai jos decat animalele, uite aici rasism), ce sa mai spunem de cei de la conducere care au mai multe cunostinte in domeniul ocultului, pe cand noi Joy of Satan care ne ocupam de intoarcerea blestemelor, suntem un grup restrans, cu cateva zeci de mii de practicanti, pe cand evreii sunt impanziti in milioane care blestema neincetat. Noi suntem aparatorii rasei albe si nu numai, negrii sunt foarte bine-primiti de Joy of Satan, numai evreii n-o sa aiba parte de protectia lui Satan niciodata.

| Teffan a răspuns (pentru anonim_4396):

Prefer un alt tip de păgânism,care nu il are pe Satan in ecuație si anume pagânismul european.
Celtic,nordic,dacic, romanic, grecesc.

Probabil ca îmi spui ca este vorba de aceeasi zei peste tot, ceea ce e adevărat, in Europa.Tot pagânismul european implicată aceeași zei,dar sub nume diferite. Diferă cultura.
Teoria voastră asupra creării omului este destul de interesantă,dar nu ma coafează in mod deosebită.

Mi se pare mult mai frumos paganismul european,mai ales grecesc si nordic.
Nu as practoca niciodată ritualurile voastre,pentru ca nu ma simt bine in ele si nu sunt pentru mine.

Avem in comun disprețul pentru creștinism si pagânismul.
Dar,eu consider holocaustul real si, oricât ar scuipa ura evreii împotriva noastră, nu suport gândul de a ii ucide.
Stiu ca voi nu credeți in holocaust.
Treaba ta.
Dar eu il consider real, si pentru ca e real, nu suport nazismul.

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Nu. Avea şi omul asta o problemă mintală şi acum toți cred ce zicea.