| Steregoi a întrebat:

A intrat ceva in Maria imediat inainte de a-l zamisli sau concepe pe Cristos?

14 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Nu mai pune intrebari din astea aici. Despre curatenie vorbeste in locuri curate altfel risti sa produci tu murdarie.

| mentholinks a răspuns:

Inainte nu, dupa, da. A intrat Iosif, sotul ei. In Biblie scrie clar ca Isus a avut frati si surori.

Răspuns utilizator avertizat
| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Maria a ramas insarcinata prin Duhul Sfant - nu te gandi la... ca nu e asa sa-ti bati tu joc de biblie. Adica D-zeu l-a facut pe om din pamant si nu putea el sa il puna pe Isus in pantecele Mariei?

| CatalinAlexandru1989 a răspuns:

Trebuie sa avem mare grija cum vorbim despre Sfânta Fecioara Maria, dar pentru pacea ta e mai bine sa citești din Noul Testament fara vreo interpretare anume.