| anonim_4396 a întrebat:

A vorbit Neale Donald Walsch cu Dumnezeu?(Conversatii cu Dumnezeu)

6 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Nu, nu a vorbit cu Dumnezeu. Sunt doua motive fundamentale care dovedesc acest lucru, ca inca traieste si ca nu stie cum "VORBESTE" Dumnezeu, de altfel nici cei ce se cred initiati in ale religiei de pe aici habar nu au cum "VORBESTE" Dumnezeu. Pune intrebarea asta si ai sa vezi cate aiureli debiteaza unii iar altii se ascund ca de ciuma sa raspunda.

| Kaℓi a răspuns:

Nu.

| xerxes1 a răspuns:

Si eu am vorbit cu El si mi-a dat aceleasi raspunsuri ca lui Neale.
Biserica crestina este o fabrica de bani, Iisus era paralel cu religia, Mahomed impostor, Jehova un criminal din alta galaxie, etc.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu prea cred.

| Nilsson a răspuns:

Daca a castigat o groaza de bani din vanzarea acelei carti, inclin sa cred ca nu, experientele cu Dumnezeu nu ar trebui sa aduca beneficii lumesti.
Una e sa iti vorbeasca Dumnezeu, alta e sa iti imaginezi ca iti vorbeste.

| VelaJohnny a răspuns:

Ai pus de multe ori intrebarea asta. E ca si cum ai astepta un raspuns anume, care nu a aparut inca.