| RAY a întrebat:

Acesta categorie se numeste crestinism cumva? aceasta categorie se numeste religie desi nu inteleg de ce spun uni ca a fi ateu nu ai ce cauta la aceasta categorie, e ca daca nu ai practica un sport nu ai avea ce cauta la categoria sport, de ce religia nu poate fi criticata? Romania e o tara democratica si libera deci de ce nu are oricine indiferent de religie, credinta, non credinta dreptul la parere?

Daca n-ar fi atei la categoria asta, n-ar ar mai fi intrebari care li se adreseaza. Si ei sunt cei mai activi pe aici din cate se pare.
Pentru mine asta e o dovada ca sunt stapaniti de duhuri rele si cauta sa faca lucrarea celui rau de a corupe cat mai multe suflete.

acesti dracusori diabolici corupa crestini pe TPU, cat de rai sunt acesti atei, intr o tara unde 99% din populatie e crestina va dati seama cate suflete avem de corupt, mai rau e ca scoala corupe crestini de mici cu chimie, biologie, fizica etc
Daca esti ateu nu iti irosesti atata timp sa convingi niste necunoscuti de credinta ta, nici macar Martorii lui Iehova nu sunt asa de perseverenti.

ce credinta are un ateu? e ca daca ai spune unui om ca nu exista fantome
Daca ei cred ca in viata asta este totul, in mod logic ar trebui sa fie mai preocupati de interesele lor si sa se bucure de ea, gen sa se uite la un film sau un meci.

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

"Daca n-ar fi atei la categoria asta, n-ar ar mai fi intrebari care li se adreseaza. Si ei sunt cei mai activi pe aici din cate se pare."
Poate crestinii nu pun intrebari pentru ca raspunsurile date sunt la misto, deci nu are rost.
La intrebarea "Cine este Iisus Hristos" un raspuns este:
"Un sectant schizofrenic, pe a carui nebunie a fost creata o poveste care ulterior s-a numit Noul Testament si care e baza credintelor in spiridusi de tip crestin."
Nu stiu daca ai observat dar omul ala cand vorbeste de Isus neaparat pune si "sectant schizofrenic" langa, iar in loc de Dumnezeu pune "spiridus" de fiecare data. Si nu e singurul raspuns de genul asta, mai sunt si altele (la intrebarea asta si la celelalte). Ce rost are atunci sa mai pui intrebari?

| RAY explică (pentru AC4S4):

In primul rand ai un avatar asemanator cu alt user https://www.tpu.ro/utilizator/abfiuz
va tot confund
"Daca n-ar fi atei la categoria asta, n-ar ar mai fi intrebari care li se adreseaza. Si ei sunt cei mai activi pe aici din cate se pare."
da sunt si useri care fac prpaganda religioasa sa fim sinceri, eu nu am luat la misto pe nimeni

La intrebarea "Cine este Iisus Hristos" un raspuns este:
da isi dreptate e aiurea asa ceva, nu e ok sa jignim personaje biblice pentru ca jignim pe cei care sunt in religia aia, ca aia cu je suis, nu sunt de acord cu asa ceva, cu jigniri de astea

da macar putea sa i spuna pe nume iahve, cred ca jignirile nu sunt ok

1 răspuns: