| LibertateDeGandire a întrebat:

Aceste Blesteme, amenintari si pedepse primitive(descrise CLAR in biblie),sunt compatibile cu Dumnezeul iubirii, inteligenta universala? citat:,,veti manca carnea fiilor vostri, carnea ficelor voastre" https://www.youtube.com/watch?v=_6qqGo-wmdk

5 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Biblia are o multime de idiotenii, sunt altele si mai si. Nu ai ce sa le ceri unor primitivi de acum mii de ani.

| Alexandr a răspuns:

Nu inteleg -Blesteme, amenintari si pedepse a zeului salbatic IAHWE! Ce legatura au zeii cu Biblia?

| LibertateDeGandire explică (pentru Alexandr):

Nu intelegi? este foarte CLAR! Acei zei descrisi cu lux de amanunte in biblie (Yahwe,Adonai,Sabaoth,ElShadai,etc.) au devenit ulterior, toti, sub denumirea de Dumnezeu, aceasta,, isprava''fiind declarata de iudeo-crestinism!

| AdiTorrent7 a răspuns:

Se smintesc doar cei care nu cunosc scripturile. Noul Testament nu am afirmat niciodată astfel de lucruri. In Noul Testament nu vei gasi niciodata abuzuri.

| LibertateDeGandire explică (pentru AdiTorrent7):

Vechiul testament nu este din biblie? Dumnezeul ostirilor numit Yahwe,din vechiul testament, nu este tot acelasi Dumnezeu cu cel din noul testament? Sau dupa parerea ta, sunt mai multi, sau cumcva s-au transformat in,, altceva''? mai citeste ...nu te mai inchina pe la popi sau pastori, ei stiu numai sa te jegmaneasca!