| anonim_4396 a întrebat:

Acum 5 saptamani o murit mama unui bun prieten. Acea femeie imi era ca si o bunica nu chiar ca o mama. Iar de atunci tot visez ca imi moare cate un parinte. Ori mama ori tata ii tot vad intr-un sicriu sau vine cineva sau sunt sunat sa merg la spital cum ca a decedat unul dintre ei va rog ajutati-ma si tot stau cu frica noaptea in pat si ma gandesc oare ce se intampla maine dimineata sunt disperat...

Răspuns Câştigător
| GnCosmin a răspuns:

Asta patesti cand pierzi pe cineva foarte drag tie
Ar trebui sa vb cu parinti tai sa te duca la un psiholog deoarece poate duce la depresie...
Bafta!

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Visele apar din mulțimea gândurilor. Nu înseamnă nimic. Eclesiastul 5:3

| ania a răspuns:

Mai bine roagă-te-Mântuitorul meu Hristos, îți dăruiesc viața mea ție, îți mulțumesc că ai murit pentru toate păcatele mele și pentru a fi eliberat de toate fricile mele. orice demon de frică, de moarte îți poruncesc să pleci de la mine, în Numele lui Iisus Hristos, Mânuitorul meu Hristos înredințez viața mea în mâna ta, la fel vița și moartea părinților mei.
Și eu aveam cânva o fică irațională că fiul meu întîi născut va muri(poate legată de faptul că sora mea gemaăna a piertud o sarcină la 5 luni) și o prietenă mi-a sugerat să încredințeez viața și mortea lui în mâna lui Dumnzeu și mi-a trecut pe loc după ce m-am rugat.

| Holiday a răspuns (pentru ania):

Cand ai o frica irationala intr-adevar esti predispus sa ajungi sa ai credinte irationale, sau sa faci lucruri irationale in general.