| anonim_4396 a întrebat:

Acum ca uni din voi ati semnat petitia anti atei pe TPU ce urmeaza? sa ne ardeti pe toti? asa iubitori voi sunteti crestini eu cand citesc biblia voastra imi dau lacrimile de cata iubire este acolo si voi vreti sa ne ardeti ca nu credem in zeul vostru, dar va ganditi ca inca 5 miliarde nu sunt crestini cu ei ce faceti?

13 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Oricum,puteau sa semneze toti crestinii, asta e discriminare.Cei de pe TPU care blocheaza conturile nu sunt asa tampiti sa o faca doar pentru ca suntem atei.Nu te comobri la nivelul lor ca te bat cu experienta.Nu vezi ca spun sa nu ii mai atacam dar cred ca nici nu realizeaza ca ei ne ataca pe noi? Astia nu gandesc pana sa scrie.
Nu ma refer la toti crestinii.Ma refer la cei care fac ce am scris eu mai sus.Parca i-a programat dz sa duca oamenii pe culmea nervilor.

| shadovv a răspuns:

Cine arde pe cine? Despre ce e vorba? Oricum interesant.

| olivia12 a răspuns:

Ce ai patit, nu te certa cu nici o religie ca n-are nimic daca esti:penticostal, ATEIST, crestin, catolic etc daca nu-ti place religia nu-i nimic dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii intorci pe toti impotrica ta.Si eu am prieteni ateisti si ma inteleg super cu ei ba chiar impartim ce fac ei cu ce facem noi!
LASA-I in PACE DACA TE ENERVEAZA!

| anonim_4396 explică (pentru olivia12):

Este un web sit care vrea ca noi atei sa fim banati un fel de sonaj online

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai dreptate. Eu nu vreau sa ma dau de partea nimanui ca dupa aceea o sa fiu judecata cum se intampla de obicei cand spui ceva ce nu e pe placul unora.
Nu stiu de ce unora le place sa judece anumiti oameni pentru ca nu sunt ca ei, ca au o alt fel de gandire, de obiceiuri...
Pornind de la muzica, vestimentatie, religie si altele multi zic "vai uite asculta rock inseamna ca e satanist si uite cum se imbraca...noi nu suportam astfel de persoane". Dupa ce le eticheteaza in multe feluri, incercand sa le arate ca sunt doar niste persoane ciudate si ca nimeni nu le place incearca sa le excluda si sa ii faca pe toti sa se intoarca impotriva lor cu toate ca acele persoane nu au facut nimic rau avand doar vestimentatia diferita sau ascultand un alt gen de muzica...
Atata timp cat nu ati omorat pe cineva, nu ati facut rau nimanui... ar trebui sa va lase in pace. Si voi sunteti oameni ca toti ceilalti si aveti aceleasi drepturi.

| YumeHime0 a răspuns:

In Biblie nu sunt scrise si Drepturile Omuluibig grin.

| anonim_4396 explică (pentru YumeHime0):

Deci ne ardeti?

| YumeHime0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu? NU, doar nu ma ard pe mine! adica nu sunt chiar atee dar nici crestina nu ma mai simt demult...

| anonim_4396 explică (pentru YumeHime0):

Sa stii ca exista 2 forme de ateism slab, puternic

| YumeHime0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi de informatie! Inseamna ca eu sunt slaba, nu?

| anonim_4396 explică (pentru YumeHime0):

Si eu sunt, nu afirm total ca nu exista dar nu pot crede in orice ce nu exista, ofera dovezi privind existenta unui zeu, daca am crede in tot ce nu ofera dovezi am crede in 2000 de zei si tot ce nu ofera dovezi

| Brodi a răspuns:

Bă ţărane 5 miliarde de oameni pe glob sunt catolici si restul ortodocși, reformați etc.

| tingi a răspuns:

Salut! Ma bucur ca recunosti ca biblia este plina de iubire. si stii ceva. aceasta iubire se ragaseste in tot ce Dumnezeu a facut... stii. tine doar de tine. Dumnezeu a creat omul sa fie liber in decizii. dar se asteapta la o atitudine din partea noastra.