| roby223 a întrebat:

Acum câte mii sau milioane de ani Dumnezeu i-a făcut pe Adam și Eva?

17 răspunsuri:
| Octavian199 a răspuns:

Dupa biblie se deduce ca i-a facut acum cateva zeci de ani

| Panamax a răspuns:

Textele sumeriene spun ca cei de sus au modificat niste oameni acum 29.000 de ani.Nu au creat nimic doar au facut mici modificari genetice unui grup Adam de umanoizi in locul Edin. Zeul sarpe s-ar fi ocupat de asta.
De aici s-au inspirat evreii apoi cu Eden Adam si tot restul.

| roby223 explică (pentru Panamax):

Cine sau ce sunt sumerienii... Mai făcut curios... Oricum eu nu cred în Biblie sau în Dumnezeu descris în ea

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru roby223):

Un popor antic. Hm? Esti la fel de ignorant precum unii crestini.

| roby223 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

De ce sunt ignorant? eu nu ma consider crestin si nu ma identific cu nici un fel de religie sunt complet impotriva religilor, si nici nu cred in biblie sau alte carte religioasa

| RAY a răspuns (pentru roby223):

Esti ignorant ca nu isi donezi alocatia pentru mantuirea neamului romanesc

| RAY a răspuns:

Fix acum doua ceasuri am fost la maternitate unde s-au nascut adam si eva

| Steregoi a răspuns:

Adam a fost creat de Dumnezeu in 4026 i.Hr. Restul sunt erori de datare.

| Octavian199 a răspuns (pentru roby223):

Sumerienii = Leaganul civilizatiei.

| sabin89 a răspuns (pentru Panamax):

Vreun link ceva?

| roby223 explică (pentru RAY):

Prietene nu am alocatie pentru ca lucrez si daca te referi la mizeria aia de catedrala zic pas

| roby223 explică:

Pai de ce?

| RAY a răspuns (pentru roby223):

Si ai si autism, nu distingi gluma fata de ceva serios

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Din punct de vedere biblic acum 6 mii si ceva de ani(daca vrei cifra exacta poti cauta pe google, cred ca gasesti acolo). Din punct de vedere stiintific nu stiu pentru ca nu se poate calcula.

| iurii75 a răspuns (pentru Octavian199):

Pînă și nuca se lipește mai bine de perete decît afirmația ta.

| iurii75 a răspuns:

În 4026 î.e.n.

| Octavian199 a răspuns:

'Adam a fost creat de Dumnezeu in 4026 i.Hr. Restul sunt erori de datare.'Deci. Atunci l-a creat Dumnezeu pe Adam, nu, Steregoi? Mersi pentru informatie rolling on the floorAi auzit de mamuti, dinozauri, etc, ce au trait mai inainte de 4026 I.HR? Inclusiv oameni.