| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a întrebat:

Acum cateva zile am auzit ca Nostradamus a profetit ca va veni un papa negru.Si acum, cica ar trebui sa vina un papa negru in locul celui care si-a dat demisia.Ciudata coincidenta, nu?

12 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nostradamus n-a prezis asa ceva

| M25M a răspuns:

Iti dai seama? Si daca vine ce? Vine sfarsitul?

| Hombre a răspuns:

Unde mă ai auzit la gară sau la moară?

| Thunderstruck a răspuns:

Sigur nu a inventat cineva recent aceasta prezicere?

| DigiMind a răspuns:

Sa mor eu! laughing

| 4b a răspuns:

Nu cred in coincidenta iar in legatura cu Nostra ala, a ''profetizat'' multe...
Cine-i slab, le manca.
Sanatatewinking

| RAY a răspuns:

Da vine apocalipsa tocmai cand ma gandeam la insuratoare ce salvare divina

| OOOLEOOO a răspuns:

Nu inteleg de ce ar deranja un papa de Culoare.

''Acești preoți își puneau întrebarea „În ce constă slava regilor?", la care răspunde un anumit părinte Gregorie, în capitolele 3-17 Kebra Nagast se încheie cu profeția că puterea Romei va fi eclipsată de cea a Etiopiei''

| Mădă0611 a răspuns:

Si alte profetii ce zicea? Fara u. laughing
Da, si un alt nene in alta profetie zicea ceva despre caderea Romei, de care ar fi responsabil noul papa. laughing Roma a cazut de mult. Asa e cu toate "profetiile", asa e si cu 666...

| Liviu4you a răspuns:

Da, asa e: Dan Negru a fost ales papa.

| 4b a răspuns (pentru Liviu4you):

laughing